Tűzróka

Tűzróka

Firefox

1982-t írunk. A szovjet légierő új csodafegyvert hoz létre, a legmodernebb harci repülőt, a MIG 31-et. A gép rendkívüli sebességgel tud repülni, és lehetetlen bemérni radarral. A repülő a fegyverzet terén is hatalmas technikai fölénnyel rendelkezik bármely eddigi harci géppel szemben. Az új repülőről szóló információkat a fejlesztésen dolgozó tudósok olyan tagjai juttatják el az amerikai és az angol titkosszolgálathoz, akik nem értenek egyet hazájuk politikájával. Ha gyártásra kerülhet a MIG 31, a NATO-országok katonailag hátrányos helyzetbe kerülnének. Így a titkosszolgálat úgy határoz, hogy el kell lopni a csodafegyvert. Az akció idejére a gép a Tűzróka fedőnevet kapja. A harci repülő ellopását nem bízhatják bárkire, speciális követelményeknek kell megfelelnie...

Forgatókönyvíró: Alex Lasker, Wendell Wellman
Premier: 1982.06.14.

2022.08.19 HE7EDIK

Érdekes, hogy a Top Gun az egekig van magasztalva, ezt a jó kis klasszikust pedig szépen elfelejtették. Pedig a látvány még mai szemmel sem olyan vészes, a sztori pedig az akkori viszonyokat boncolgatja.

Eastwood az egyik legnagyobb kedvencem, és szerintem ez a messze legrosszabb filmje. Látványos, de nekem tökéletesen semmitmondó és érdektelen. C. E. jól játszik, de max. ennyi a pozitívum az egészben.

2015.05.05 ZeroHero

Zseniális volt, zseniális a mai napig. Eastwood fantasztikus, mint mindig. A cselekményvezetés jó volt, a képi megvalósítás is. A vizuális effektusok a helyén voltak, a kornak megfelelően. A szinkront is eltalálták. Minden rendben volt a filmmel kapcsolatban, a jelmez megbocsátható.

2016.09.05 sipiarpi

Egynek jó volt, bár megmosolyogtatóak voltak a vizuális trükkök, a díszletek és az egyenruhák. Kicsit B-kategória felé ment el a dolog. Eastwood kemény mint mindig.

2018.06.21 Terminátor6

Eastwood talán leglátványosabb filmjével van dolgunk. Már a cím is sejteti, hogy valami titkos csodafegyver körül forog majd a történet. Valóban, orosz repülőgép prototípus amerikai kézre kerülését figyelhetjük meg. Mindez nyakon öntve a hidegháborús... Több

Az ezredesnek két Szovjetunió Hőse van a mellére tűzve, ami életszérűtlen, mert csak a második világháborús marsalloknak lehetett több.Szerző: ZeroHero

Star Trek: Enterprise
2001