James Bond: Aranyszem (1995)

GoldenEye

Robbie Coltrane
Martin Campbell
Martin Campbell

HE7EDIK   2019. 06. 10.

Nekem a Brosnan filmek közül ez tetszik a legjobban. Martin Campbell rendezése most is szeniális, az a tankos zúzás feledhetetlen, csak úgy hullottak a zsigulik. Tina Turner betétdala pedig a Skyfall után a legjobb!

Yosihiro   2016. 05. 19.

Vitathatatlanul a legjobb P. Brosman Bond film. remek alakítás és remek történet. izgalmas jelenetek és festői képek. A történet izgalmas és pörgős. A megnézését csak ajánlani tudom! remek kikapcsolódás :) üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 17.

Nem csalódhattak azok, akik 6 évig vártak rá. Egy első osztályú Bond-film, izgalmas karakterekkel, akiket nagyszerű színészek játszanak el, mint Sean Bean, és Pierce Brosnan. A történet izgalmas, itt-ott kicsit hihetetlen, de nagyon jól van ütemezve... több»

Terminátor6   2018. 03. 11.

Pierce Brosnan első bevetése lett szerintem az ő legjobbja, melynek jót tett, hogy 1989 után vártak egy jó ideig, így aztán 95-ben teljesen megújulva térhetett vissza Bond a vászonra. Brosnan remek választás volt a sármos titkosügynök szerepére, ő l... több»

Mr. Zero   2015. 08. 26.

Ez teljességgel az ízléshatáromon kívül esett. Borzasztó volt mind a karakterek megformálása, mind a látványvilág. Legalábbis nekem egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Erről ennyit, egyes.

Zenta   2017. 03. 01.

Szerintem a legjobb James Bond-film, minden megvan benne, ami kell, látványos akció, gyönyörű nők, humor, no és persze James Bond stílusa. Már többször is láttam, nagyon szeretem.

pqrs   2016. 01. 24.

Igazi klasszikus Bond-kaland, ugyanakkor a végére a sok akció már a torkunkon akadhat. Pierce Brosnan jó Bond, kemény, de arisztokratikus. A nyitójelenet az első ugrással tökéletes, ám a második repülős-supermanes zuhanás tönkrevágja az egészet. Nagyjából a 10-12. helyet foglalja el a listámon.

Ebben a filmben fordult elő első alkalommal, hogy James Bond autóját a német autógyártó, a BMW biztosította. A filmben egy BMW Z3-as Roadster látható.

Martin Campbell, a rendező elmondása szerint számos ásványvízmárkával leültek beszélni, hogy a terméküket szerepeltessék a filmben, ám az ominózus tankos jelenet (ahol egy ásványvizes teherautó is szétrombolódik) miatt szinte az összes cég kihátrált. Egyedül a Perrier mondott igent a lehetőségre.

Azt a jelenetet, amikor a lovasszobor fennmarad a tank tetején, miután a jármű áthajtott annak talapzatán, mindössze egyszer kellett felvenni. Ezt úgy sikerült megoldani, hogy a szobor aljára egy nagy kampót helyeztek, s ütközéskor a kampó egyből beakadt a tankba. A helyes számításoknak köszönhetően elsőre sikerült a művelet.

Hogy biztonságos legyen, a Perrier kamion szétrombolása előtt két stábtag azzal töltött el egy hetet, hogy kiöntsön 90 ezer doboz ásványvizet, hogy a dobozok üresek legyenek, hogy a kamion és a tank ütközése után a dobozok szétrepülése közben ne sértsenek meg senkit.

A szentpétervári tankos üldözéses jelenet csak részben lett a helyszínen leforgatva. Az orosz nagyváros két utcájának hasonmását az angliai Leavesden stúdióban is megépítették, részben a spórolás, részben a praktikum miatt (ott ugyanis a stáb a saját kedve szerint rombolhatott).