HETEDIK   2019. 06. 10.

Nekem a Brosnan filmek közül ez tetszik a legjobban. Martin Campbell rendezése most is szeniális, az a tankos zúzás feledhetetlen, csak úgy hullottak a zsigulik. Tina Turner betétdala pedig a Skyfall után a legjobb!

Yosihiro   2016. 05. 19.

Vitathatatlanul a legjobb P. Brosman Bond film. remek alakítás és remek történet. izgalmas jelenetek és festői képek. A történet izgalmas és pörgős. A megnézését csak ajánlani tudom! remek kikapcsolódás :) üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 17.

Nem csalódhattak azok, akik 6 évig vártak rá. Egy első osztályú Bond-film, izgalmas karakterekkel, akiket nagyszerű színészek játszanak el, mint Sean Bean, és Pierce Brosnan. A történet izgalmas, itt-ott kicsit hihetetlen, de nagyon jól van ütemezve... több»

Terminátor6   2018. 03. 11.

Pierce Brosnan első bevetése lett szerintem az ő legjobbja, melynek jót tett, hogy 1989 után vártak egy jó ideig, így aztán 95-ben teljesen megújulva térhetett vissza Bond a vászonra. Brosnan remek választás volt a sármos titkosügynök szerepére, ő l... több»

Mr. Zero   2015. 08. 26.

Ez teljességgel az ízléshatáromon kívül esett. Borzasztó volt mind a karakterek megformálása, mind a látványvilág. Legalábbis nekem egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Erről ennyit, egyes.

Zenta   2017. 03. 01.

Szerintem a legjobb James Bond-film, minden megvan benne, ami kell, látványos akció, gyönyörű nők, humor, no és persze James Bond stílusa. Már többször is láttam, nagyon szeretem.

pqrs   2016. 01. 24.

Igazi klasszikus Bond-kaland, ugyanakkor a végére a sok akció már a torkunkon akadhat. Pierce Brosnan jó Bond, kemény, de arisztokratikus. A nyitójelenet az első ugrással tökéletes, ám a második repülős-supermanes zuhanás tönkrevágja az egészet. Nagyjából a 10-12. helyet foglalja el a listámon.

Desmond Llewelyn
Joe Don Baker
Gottfried John
Desmond Llewelyn
Alan Cumming
Robbie Coltrane
Martin Campbell
Martin Campbell

Az Aranyszem volt az első James Bond film, amely a Szovjetunio felbomlása, a hidegháború vége után készült el, így ezen események hátteret szolgáltattak.

Desmond Llewelyn volt az egyetlen színész, aki A magányos ügynök után megismételte szerepét, mint Q.

Judi Dench volt az első nő, aki megformálta M-et.

Martin Campbell is feltűnik egy pillanat erejéig, mint egy pórul járó tour de france biciklis.

Michael G. Wilson cameo szerepben tűnik fel, mint az orosz biztonsági tanács tagja.

"Elnézést kérek. Elfelejtettem kopogni." - ezt a mondat hangzik el először James Bond szájából. Mikor Pierce Brosnan részt vett a castingon, ezzel a mondatával győzte meg Michael G. Wilson-t és Barbara Broccoli-t, hogy ő a legalkalmasabb a szerepre.

Hirtling István is esélyes volt eá, hogy ő legyen az új James Bond magyar hang.

Felkérték a Rolling Stones-t a főcímdal előadására, azonban ők nem éltek a lehetőséggel.

Treveleyan karakterére Alan Rickman is esélyes volt.

A széria előző része A magányos ügynök és jelen film között eltelt idő a leghosszabb volt a James Bond filmek történetében.

Kellően alacsony igényekkel és gyermeki szemlélettel még-még megbocsátható az az eszméletlen mennyiségű butaság és igénytelenség, amelytől a szkript bűzlik, de a világ vezető kémthriller-franchise-ától nem ezt a szintet várnám el... több»