Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Az aranypisztolyos férfi (1974)

The Man with the Golden Gun

Scramananga   2016. 09. 09.

Elcsépelt, elkapkodott. Ha nem lenne benne Christopher Lee, vagy Bond flegma stílusa az edzőteremnél, semmi sem maradna meg belőle. A színészek változatos helyeken beszélnek. Egy olyan sztoriról, ami senkit sem érdekel. Nem foglal le, nem jó, kész vé... több»

Yosihiro   2016. 05. 18.

Roger M itt is agyot alakít, de nem a legjobb Bond film. Szép tájak és kicsit vontatott történet, de nézhető. nem annyira izgalmas én többet vártam ettől a filmtől ezért csak 3 csillagot adtam. Ettől függetlenül ajánlom megnézésre remek kikapcsolódás. Üdv Yosi

Svastitsd   2016. 02. 13.

Mai szemmel nézve már kicsit lassú, hiszen régebben sokkal lassabbak voltak a filmek. A történet nagyon jó, ahogy a James Bondoknál ezt megszoktuk. Nekem ez a Bond film maradt meg a leginkább.

Roger Moore
Bernard Lee
Roger Moore

Az idősebb Bond-lány a 32 éves Britt Ekland volt, mint Mary Goodnight.

A fiatalabb Bond-lány a 29 éves Maud Adams volt, mint Andrea Anders.

Maud Adams első Bond-lány szerepe. Később, a Polipka című filmben is szerepelt.

Két Bond-lány szerepel a filmben.

A filmbéli aranypisztoly az egyik legemlékezetesebb kellék lett a szériában.

Albert R. Broccoli és Harry Saltzman producerek között azért szakadt meg a munkakapcsolat, mert Az aranypisztolyos férfit nem ért el túlzottan nagy sikereket.

Az utolsó Bond-film, melynek rendezője Guy Hamilton volt.

Alice Cooper írt egy dalt "Man with the Golden Gun" címmel, szerette volna, ha a producerek ezt választják meg a film főcím zenéjének.

A főcím zenéje Llu előadásában hallható, John Barry komponálta meg.

2008. októberében fedezték fel, hogy az egyik aranypisztoly, melynek értéke 80,000 dollár, eltűnt, valószínűleg ellopták.