Delta kommandó 2. - A kolumbiai kapcsolat

Delta kommandó 2. - A kolumbiai kapcsolat

Delta Force 2: The Colombian Connection

A kommandó Scott McCoy vezetésével ezúttal egy kolumbiai drogbáró nyomába ered, hogy megakadályozza a kábítószer további terjedését. A rendkívül látványos, hajmeresztő jelenetekben bővelkedő film forgatásának tragikus pillanata volt az egyik akció során egy helikopter lezuhanása. A balesetben a stáb több tagja is életét vesztette. A film nekik állít emléket.

Rendező: Aaron Norris
Író: Lee Reynolds
Forgatókönyvíró: James Bruner, Menahem Golan
Premier (HU): 1992.07.17.
Chuck Norris

2020.12.24 Yosihiro

Delta 2.

Megnéztem a 2. részt is, és azt kell mondjam, ugyan kapunk egy új történetet némi átfedéssel az első részből, de ez sem sikerült olyan jól, hogy négy csillagot tudnék rá adni. Itt is valós problémát dolgoz fel ez az akciófilm, de valahogy mégis azt éreztem, kimaradt belőle valami. Talán nem is a színészi játék és az akciók, hanem az az érzelem, amit egy film kötődése adhat a nézőnek. Főhősünk merev tekintettel, szigorúan a film forgatókönyvéhez igazodva játssza a szerepet, és olyan pluszt nem kapunk, amitől azt mondanánk, hogy ez megérintett, na ez valami. Bár az érzelmek terén ez már magasabb skálán mozog, mint az első rész, de én itt is hiányoltam a romantikát. Összességében a film forgatókönyve közepes, a rendezés hol jó, hol gyengébb lett. A színészek igazi pluszt nem adnak, így itt is három csillagot tudok adni. A képi effektek szerintem jók, a hang közepes. Így amit kapunk, egy három csillagos film igazi extrák nélkül. Talán a harcművészeti fogásokat, akciójeleneteket tudom kiemelni, ami tartja a filmet. Igaz, pár humoros szó is elhangzik, és ez jót tesz a filmnek, de valahogy mégis ott maradunk a közepén, és várjuk a csodát. Volt olyan pillanat, mikor C. Norris a filmen meredten néz, és a film készítése közben bekövetkezett események kapcsán ezt nem is csodáltam. Szerintem egy nézhető akciófilm a végén pozitív befejezéssel. Tudom ajánlani, bár csodákat ne várjunk! Üdv, Yosi

A film költségvetése 16 millió USD volt, a bevétel viszont csak 6 698 361 USD.Szerző: Yosihiro

Sok országban csak videókölcsönzéssel volt elérhető a film.Szerző: Yosihiro

Ez volt Richard Jaeckel utolsó filmje.Szerző: Yosihiro

John P. Ryan és további két ember túlélte a helikopter balesetet, amely a forgatócsoport öt másik tagjának életét követelte.Szerző: Yosihiro