Delta Kommandó

Delta Kommandó

The Delta Force

Amikor egy amerikai utasszállító gépet mindenre elszánt palesztin gépeltérítők szereznek meg, az Elnök behívja a kommandósok elsőszámú csapatát, a Delta Kommandót. Az elitalakulatot Nick Alexander ezredes vezeti, és Scott McCoy őrnagy az egyik legjobb katonája. Látszólag nem sok esélyük van a győzelemre, ám ők mégis legyőzik az akadályokat, és kiszabadítják a túszokat. Az akció itt azonban még nem ér véget. A túszejtők néhány utast átvisznek Teheránba. Elszánt verseny kezdődik hát az idővel, ahogy Alexander és McCoy megpróbálja megmenteni őket - és Amerika becsületét, mielőtt még késő lenne.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Izrael
Premier: 1986.02.14.

2023.02.25 Interfectorem Sabnock

Mr. Norris, ez férfimunka volt!

Chuck Norris, aki kétszer is elszámolt a végtelenig, és visszafelé is lejátszotta az összes Nintendót! De fordítsuk komolyra a szót! Mára már mindennapossá vált, hogy híres világsztárok grasszálnak Budapesten, de Chuck Norris az mégiscsak Chuck Norri... Teljes kritika

2015.05.04 ZeroHero

Nálam ez a vhs nosztalgia, én így semmi rosszat nem tudok róla mondani, kedves emlékeket idéz a film. S vegyük figyelembe hogy húsz éve készült, de nálam még mindig jobb mint a Wanted ocskaság, és ha nézzük a Felpörgetve és a Gyölyózáport, akkor nincs miről beszélnük a story kapcsán...

2020.12.24 Yosihiro

Delta Force 1.

Még a 90-es években láttam VHS szalagon ezt a filmet, és kíváncsi lettem, DVD-n milyen. Nem kertelek, ez nekem egy közepes kategóriát ütött meg. Régebben sem nagyon néztem C. Norris filmeket, de az biztos, hogy akkor jobb volt, mert újdonságnak számított. Már akkor is hiányzott belőle valami átütő erő, amitől a jó filmek közé soroltam volna. A történet igen izgalmas volt annak idején, most annyira nem kötött le, de a harci jelenetek és a verekedős részek, azt hiszem, a korukat is megelőzték, és valódi 90-es évekbeli hangulatot árasztanak. Összességében a forgatókönyv közepes, a rendezés jónak mondható. A szereplők szerintem nem tudták átadni azt az érzést, amit kellett volna, így marad a közepes. A hangi és képi effektekre szintén közepest tudok adni. Így három csillaggal tudom ezt a filmet jellemezni. Valahogy az érzelem nem jön át ezen filmekben, inkább az egyszemélyes hadsereg, a háború, győzelem, és igen, megjelenik a terror, ami szerintem nem igazán remek példa a mai világban, de akkor még nem tudhattuk... A forgatókönyv részben jó, részben szerintem túl tagolt. Merevek a színészek, és nem jön át az az érzés, amit ettől az akciótól vártam. Némi romantikát is csempészhettek volna bele, azzal még jobb lett volna. Így is egy klasszikus filmről beszélünk a maga műfajában, de valahogy mégsem tudott úgy kiemelkedni, mint más filmjei. Igazából csak ajánlani tudom, remek nosztalgiafilm jó kis akciókkal. Üdv, Yosi

2018.07.09 zirgon

Na, ez egy igazi "klasszikus" Chuck Norris film. Túl sokat ne várjon senki tőle. Tipikus egyszemélyes hadsereg dramaturgia. Pörgős, tele robbanással. Végül is, elég jól van felvéve. Ha az ember úgy áll hozzá, hogy trashként nézze, még akár azt is mondhatja, hogy egy remekmű ebben a műfajban.

A film egy jelenetét Görögország első repülőterén, az Ellinnikonon forgatták, a keleti 1-es terminálnál, ami a mai napig valós létesítmény.Szerző: Yosihiro

Robert Forster kivételével a libanoni terroristákat izraeli színészek játszották.Szerző: Yosihiro

Alan Silvestri filmzenéje teljesen zenekar nélkül készült. Menahem Golan producer büszke volt arra, hogy egy szintetizátorral milyen jól sikerült a zenei összeállítás. Silvestri azt mondta, hogy csak 15 000 dollárt kapott a zene összeállításához és rögzítéséhez, így ez volt az egyetlen módja annak, hogy profi zenekar és hangstúdiós felvétel nélkül valósítsa meg. A film költségvetésében ennél több pénzt nem is szántak rá.Szerző: Yosihiro

A Chuck Norris által használt, 1985-ös Suzuki SP600 motorkerékpárt a Suzuki kifejezetten a filmhez tervezte. A motorkerékpárt úgy módosították, hogy a kívánt fegyverzetet is be tudták építeni.Szerző: Yosihiro

(2019. 02. 01.)
A nyolcvanas évek nem csak a vígjátékok, hanem az akciófilmek aranykora is volt, ez a műfaji klasszikus pedig kötelező darab, ha van valaki, aki eddig kihagyta volna, nagyon sürgősen pótolja, a többiek pedig nyugodtan újrázzák régi kedvencüket, nem fognak benne csalódni. Több