Rambo 2.

Rambo 2.

Rambo: First Blood Part II

Rambo (Sylvester Stallone) még mindig a börtönben ül, amikor felkeresi őt Samuel Trautman (Richard Crenna), és ajánlatot tesz neki. A hadsereg szeretné visszaküldeni Rambót Kambodzsába, hogy szétnézzen egy kicsit a dzsungelben. Nem megerősített információk szerint amerikai katonákat… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier (HU): 2023.04.20.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

John Rambo  (2008)

Rambo 3.  (1988)

Több

2024.02.07 Schumy1

Ami az elsőben zseniális volt, az itt sajnos nincs meg. Túl van tolva az „én vagyok a fasza gyerek” stílus. Nem mondom, hogy nem láttam többször is, de igazán valahogy sosem jött át.

Az első rész,mindent elsöprő sikere után,íme itt a második rész.Nagyon jól sikerült,Stallone büszke lehet erre a mozijára is.Minden van,ami szem-szának ingere.Ismét győz,és mindent bevet,amit mi tátott szájjal nézünk.Erősen ajánlott kategória.

2015.04.17 Yosihiro

Rambo 2. részében az izmok és akciók játszák a fő szerepet. Az érzelmi hatások kissé háttérbe szorulnak. A történet remek folytatása az első résznek, de véleményem szerint a szinészi alakítás az 1. részben jobb volt. Kívállóan be lett mutatva dzsung... Több

2015.05.04 ZeroHero

átlagon felüli jó film. Az akciójelenetek a kornak megfelelőek és még története is van. A Rambonak, mint hősnek az a lényege,hogy mindig magára maradva kell megvívni a háborút az ellenséggel. Ebben a részben is megvan ez a motívum. A Rambo 3 és 4 nekem már nem annyira tettszik.

2023.04.22 erahurka

Moziban jobb, mint otthon

Ez a rész nálam valahogy sosem működött, már csak az első rész mélysége utáni sekélyes, majdhogynem (vagy teljes egészében?) exploitation jellegű sztori miatt is. Elég csak belegondolni, hogy a teljes vietnámi háború alatt kevesebb embert ölt Rambo, mint ebben a filmben. Persze itt is van kormány- és társadalomkritikus felhang, de már jóval felületesebben és hanyagabban odalökve a végén, csak azért, mert ettől Rambo a Rambo. Az akció viszont vásznon egyszerűen fenomenális. Stallone úgy kipattintotta magát ahogy emberileg csak lehetséges, duzzadnak az izmok, zakatolnak a géppuskák, robban a MINDEN! Komolyan élmény ekkora méretben és ilyen minőségben látni ezeket a brutális robbanásokat. Semmi CGI, csak valós pirotechnika, nyáladzva tapadt a szemem a vászonra. A közönség amúgy megint nem volt olyan vicces kedvében, mint én. Hogy lehet ezeket a keménykedő szövegeket és a túlzó akciójeleneteket mai szemmel komolyan venni? Közben az is eszembe jutott, hogy több ponton megfeleltethető Schwarzenegger Predátorával, csomó közös pont van, mintha ugyanazt a filmet szerették volna sci-fi elemek nélkül összehozni.

A forgatókönyvet Stallone és Cameron közösen írta.Szerző: HE7EDIK

Az elmegyógyintézetes ötletet később Cameron a Terminátor 2-ben felhasználta. Szerző: mamiéstöti2

Az eredeti forgatókönyvet James Cameron írta, de Stallone a politikai részét átszerkesztette "hazafiassá". Szerző: mamiéstöti2

Eredetileg Rambot Trautman ezredes egy elmegyógyintézetben találta volna meg, de Stallonénak nem tetszett az ötlet. Szerző: mamiéstöti2

(2016. 04. 17.)
7/10 Az évek elmúltak, Rambo örök. Kiváló választás még ma is, ha egy dögös akciómozit akarunk nézni. Több