Rambo (1982)

First Blood

Rambo

ZeroHero   2015. 05. 04.

Az első Rambo film messze kiemelkedik az összes közül és egészen másról is szól. Míg az utóbbi kettőben az akció, a háború dominál, az első inkább egy társadalmi problémáról szól. Mert az embervadászaton túl ott van a kitaszított, kiégett ember, a vietnámi veterán, aki már semmi alternatívát nem lát az életében. A hazájáért harcolt, hazatérvén meg legyerekgyilkosozták és a sárga földig lehordták. Nagyon értékes ez a film, csak más szemüveggel kell nézni.

Deku   2017. 07. 24.

Sokak kedvence a Rambo filmek és Stallone, nekem valahogy mégse jött be ez a dolog. Volt már simán sokkal jobb filmben is részem de még így is megállta a helyét és mondhatni tetszett. Nem egy csúcs minőség de nem is fújolnám le. Egyszóval kedvelhető.

Yosihiro   2015. 04. 17.

Mivel nem vagyok "fiatal" ezért még a filmet alábeszélősen láttam. Később természetesen beszereztem a szinkronos változatát is :) A film érzékeny témát dolgoz fel ami azt hiszem a napjainkban is egyre jobban előtérbe kerül, hiszen olyan háborúk vannak amikről talán nem is tudunk és az ott harcoló katonák életük részét képezik ezen változások és hatások. A film akció mivolta és jelenetei az akkori kor legmagasbb színvonalát képviselték és még ma is megálják a helyüket. Stallone talán élet egyik legjobb alakítása ebben a részben volt. Én ajánlom mindenkinek hiszen a felnövő "új generáció" már nem ezen stílusú akciófilmeken nőnek fel és csak legyintenek egy nagyot! Üdv Yosihiro

Varga_Júlia   2018. 12. 22.

Az egyik legjobb összeomlás-film, ami valaha készült arról, hogyan nyomorít meg egy életre a háború, amit éles kontrasztba állít egy álmos kisváros semmirekellő és unatkozó rendfenntartóival.

Thibo84   2016. 06. 14.

Az első rész a favorit, a folytatások nyomába sem érnek. Olyan Die Hardos beütése van, amint egy ember, térdre kényszeríti ellenfeleit.

Jack Starrett
David Caruso
Sylvester Stallone

A 80-as évek egyik ikonikus mozija, amely elsősorban dráma, és csak másodsorban akciófilm, mégis ma is rabul tudja ejteni a nézőjét, Ha valakinek kimaradt volna az életéből, sürgősen pótolja, a többiek pedig újrázzanak nyugodtan, nem vált porossá az évek során egykori kedvencük. 8/10 több»

Ettől még a Rambo örök klasszikus marad, ami tényleg hosszú útra indította el főhősét, bár úgy néz ki, hogy idén csak elérkezünk a végállomáshoz. Vagy mégsem... több»

A film egyik producere Andy Vajna.

(HETEDIK )

A korábbi hollywoodi gyakorlattal ellentétben (miszerint ha a forgalmazó megveszi a film jogait, akkor minden egyéb jog felett is ő rendelkezik) a Carolco azzal tudott (sokkal) nagyobb bevételt produkálni, hogy feldarabolta, s külön értékesítette a mozis, tévés és videós jogokat. Vajna és Kassar ezzel a lépésükkel újraírták az álomgyár játékszabályait.

(ArpiHajdu és Réci )

A nyersanyagból először a rendező egy több mint három órás, unalmasan hömpölygő mozit vágott össze, amely olyannyira felbosszantotta Stallonét, hogy azt mondta, hajlandó visszavásárolni a filmet a producerektől, csak be ne mutassák. Ezt követően Vajna és társai több napon keresztül dolgoztak azon, hogy feszesebbé és izgalmasabbá vágják a filmet.

(ArpiHajdu és Réci )