Az elveszett frigyláda fosztogatói

Deku   2017. 07. 10.

Harrison Ford egyik leghíresebb alkotása de számomra nem a legjobb. Eléggé kétes érzések voltak bennem a film iránt. Nem a legjobb de hála az égnek nem is a legrosszabb. Karakterek tűrhetőek voltak benne míg a sztori hát az eléggé gyenge. Bár ez az én nézőpontom

Mavil   2016. 06. 09.

Harrison Ford egyik legjobb alakítása, az Indiana Jones filmek közül ez, valamint a Végzet Temploma a két nagy kedvencem. Ezek valahogy jobbak voltak, mint a később készült, "új" részek.

Snowball   2016. 12. 14.

Itt szerencsére azt mondom, hogy épp átcsúszott azon a kategórián hogy élvezhetővé vált. Voltak nála buktatók amit nem néztem jó szemmel de a végére kihoztak belőle egy egész kellemesen nézhető filmet.

GedyPapa   2017. 03. 09.

Mindig is foglalkoztatott a Frigyláda témaköre és Indiana Jones trilógia (a 4. részt nem venném bele a klasszikusokba) pont ezzel kezd. Nagyon jól építkező film, ami tökéletes kalandfilm. Mai viszonylatban a Dan Brown könyvekhez tudnám hasonlítani. Fokozatosan növeli a feszültségfaktort és kiválóan ötvözi a humort, az akciót és az izgalmat. Csillagos 5ös

mdlg4th   2016. 02. 04.

Nagyon telitalált lett ez a film. Nehezen tudnék bármi negatív dolgot megemlíteni róla mert szerintem ilyen nem nagyon volt az egész film alatt. Lélegzetelállító volt az egész és imádtam.

Karen Allen
Paul Freeman
Karen Allen

Az eddigi információk alapján, Az elveszett frigyláda fosztogatói, már így is 1981 egyik, ha nem a legjobb filmje státuszban álldogál, de az utolsó erényének köszönhetően lett igazi klasszikus. Ez az erény pedig nem más, mint a rendezés, aminek köszönhetően, a film (mindhárom) olyan jeleneteket tartalmaz, amelyek a popkultúra mérföldköveivé váltak.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által létrehozott listában.

(Norbi )

A stáb több tagja is lebetegedett az ételtől.

(HETEDIK )

A filmet Tunéziában forgatták.

(HETEDIK )