Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag

Douglas Slocombe
Frank Marshall
Michael Jackson
Steven Spielberg

Archeológiát tanít Indiana Jones. Felkeresi egy műgyűjtő, aki azt szeretné, ha Jones professzor megkeresné neki a Szent Grált. Egy tudós már eltűnt, amikor az ereklye után kutatott: Jones apja. Indy az apja jegyzeteit felhasználva vág neki a kalandos útnak: először Velencébe, onnan… Több

Premier (HU): 1989.10.26. | SkyShowtime (2023.02.14.) | Disney+ (2023.05.31.)
Több

2024.02.14 hátadlegyenelöl

A trilógia legjobb darabja. Minden a helyén van, szöveg, szereplők, történet. Igazi klasszikus.

2023.06.29 JRD

Azt hiszem, ez egy örök kedvenc volt, van és lesz is

Indiana Jones kalandjait sokan szeretik, így nem csoda, ha nem csak egy film készült el a régészprofesszor hihetetlen kalandjairól. Harrison Ford pedig összenőtt a szereppel, és mindig ő marad az igazi Indiana Jones. A filmben egyébként megjelenik Jones apja is, a szórakozott, kritikus, de zseniális Jones professzor is, kinek kapcsolata Indianával nem mondható felhőtlennek. És ki más lehetne erre a szerepre jobb választás, mint a legendás Sean Connery? A filmben egyébként jól adagolt humor van. Így a film nem veszíti el a kaland jellegét és nem is bagatellizálódik el. (Mert valljuk be, hogy sok akciófilmet elvisz a túl besűrített humor.) Hogy érdemes-e megnézni? Nos, ez nem is kérdés. Ahogyan az összes részt érdemes megnézni. (Még a kristálykoponyásat is, noha Jones fiának szerepére még keresgéltem volna egy jobban beleillő színészt.) Szerintem, ha láttad, akkor nézd meg azért, mert jó film. Ha még nem láttad, akkor egyértelműen van rá egy okod, hogy miért tedd meg. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Jó mozi... Bár nem rajongok az ide vele még egy részért alkotásokért, de ez az egyik üdítő kivétel. Ford persze itt is hozza a kötelezőt, megvan benne a sok akció és szarkasztikus humor is. Ajánlott film.

2017.07.10 Deku

Nagyon remek lett ez a film. Harrison Ford és Sean Connery nagyon jól összehangoltak voltak. Szinte kiváló szintet ütött meg és nem éreztem egy percig se az unalom szikráját sem. Nem is gondoltam az elején, hogy ennyire szuper lesz.

2017.03.09 GedyPapa

Amit hiányolnék akciófronton azt a párbeszédekkel és a humorral tudja kompenzálni a film. Ez a leginkább családbarát verzió, de mégis zseniális. Sean Connery jelenléte üde színfoltot jelent, hiszen mégiscsak van aki Indianan is fogást tud találni. A ... Több

A filmhez 2000 patkányt hozattak.Szerző: HE7EDIK

Spielberg kedvenc filmje a franchise-ban. Szerző: HE7EDIK

Ford és Connery első közös filmje.Szerző: HE7EDIK

A nácik a valóságban is égettek könyveket.Szerző: HE7EDIK

(2015. 12. 14.)
A máig tartó szimpátia mindenképpen az első és a harmadik résznek köszönhető, egyiket sem lehet elégszer látni! Több

(2016. 07. 10.)
Összességében, az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag a tökéletes kalandfilm! Minden megvan benne, amiért az első részt szerettük, csak most még többet kapunk a jóból. Nagyszerű lezárása az eredeti trilógiának, pont az a fajta film, amit mindenkinek látnia kell! Több

(2016. 09. 11.)