Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag (1989)

Indiana Jones and the Last Crusade

Douglas Slocombe
Frank Marshall
Michael Jackson
Steven Spielberg

PadmeAmidala   2021. 04. 30.

A kalandfilmeket nem annyira szeretem, így nekem ez csak 8/10, viszont Sean Connery szerintem nagyon jól alakított. A történettel sincs bajom. Az elsővel kb. egy szinten van, a másodikat és a negyediket nem láttam, nem is érdekelnek.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyon remek lett ez a film. Harrison Ford és Sean Connery nagyon jól összehangoltak voltak. Szinte kiváló szintet ütött meg és nem éreztem egy percig se az unalom szikráját sem. Nem is gondoltam az elején, hogy ennyire szuper lesz.

Sabnock Sanatory   2019. 04. 04.

Jó mozi... Bár nem rajongok az ide vele még egy részért alkotásokért, de ez az egyik üdítő kivétel. Ford persze itt is hozza a kötelezőt, megvan benne a sok akció és szarkasztikus humor is. Ajánlott film.

GedyPapa   2017. 03. 09.

Amit hiányolnék akciófronton azt a párbeszédekkel és a humorral tudja kompenzálni a film. Ez a leginkább családbarát verzió, de mégis zseniális. Sean Connery jelenléte üde színfoltot jelent, hiszen mégiscsak van aki Indianan is fogást tud találni. A ... több»

ZeroHero   2015. 05. 12.

Nekem sokáig ez a rész volt a kedvencem az Indiana Jones-os filmek közül, de most hogy a napokban végignéztem az első 3 filmet, nem igazán tudok dönteni, hogy melyik a jobb. Nálam egál mindegyik.

Ms. Akárki   2019. 08. 12.

Imádom Harryson Ford minden filmjét de talán ezt a leghobban. Szerelem, kaland, rejtélyek, nekem nem is kell több egy remek kikapcsolódáshoz. A zenéje pedig kifejezetten kedvenc.

Norbert93   2019. 05. 02.

Az egyik kedvencem az Indie filmek közül, annyira műfajteremtő és egyedi, hogy Lara Croft és az Uncharted is csak jelenthet neki. A kincskereső/régész filmek igazi királya és a mai napig körbeveri a hasonló témájú kalandfilmeket.

A filmhez 2000 patkányt hozattak.

(7ETEDIK )

Spielberg kedvenc filmje a franchise-ban.

(7ETEDIK )

Ford és Connery első közös filmje.

(7ETEDIK )

A nácik a valóságban is égettek könyveket.

(7ETEDIK )

1989-ben a legtöbb bevételt hozó film volt.