Az elveszett frigyláda fosztogatói

Raiders of the Lost Ark

2024.02.06 SzimikeésBéci

Harrison Ford egyszerűen zseniális. Olyannyira beszippantja a nézőt, hogy szavakat is nehéz találni rá. Aki esetleg még nem látta ezt a remekművet, villámgyorsan pótolja.

2020.01.15 Timon

Harrison Ford egyik legjobb filmje a Star Wars-filmek mellett.Első látásra teljesen belemélyültem,a ,,retró-kalandfilmek" hőskorába.Az akciójelenetek például páratlanul látványosak voltak,nem a kornak legmegszokottabb,dehát ettől lett olyan jó,amilye... Több

Ezt a szerepet Spielberg szinte Fordra tervezte úgymond! Szuper akciódús, humoros alkotás....Szépen van koreografálva, és szépek a képsorok is. Nincs megállás, visz magával a film.

2015.02.06 Yosihiro

Huu ez az Indiana, amikor láttam a moziban, mekkora csoda volt a film. Ezt nem lehet kihagyni Harrison Ford amúgy is kedvenc szinészeim közé tartozik de ez a kalad és humor együtt a világ tetjére emelte őt. Tehát ha bárhol vetítik ne mulasszátok el! Nagyon JÓ és a folytatások is ...

2019.12.28 indingo

Szerintem ez egy látványos és sok-sok kalandban gazdag film. Rejtélyek, fejtörők amely megfejtésére csak a legnagyobb koponya képes. A nő kicsit sokat sipítozik.

2022.08.29 JRD

Az igazi kalandor, melyet egy kicsit Quatermanből egy kicsit sok más ponyvaregény szereplőjének vonásából született meg. Esélyes volt a szerepre Tom Selleck, de a Magnum forgatása miatt nem vállalta így aztán Fordra esett a választás. Több rész megé... Több

2017.07.10 Deku

Harrison Ford egyik leghíresebb alkotása de számomra nem a legjobb. Eléggé kétes érzések voltak bennem a film iránt. Nem a legjobb de hála az égnek nem is a legrosszabb. Karakterek tűrhetőek voltak benne míg a sztori hát az eléggé gyenge. Bár ez az én nézőpontom

2017.03.09 GedyPapa

Mindig is foglalkoztatott a Frigyláda témaköre és Indiana Jones trilógia (a 4. részt nem venném bele a klasszikusokba) pont ezzel kezd. Nagyon jól építkező film, ami tökéletes kalandfilm. Mai viszonylatban a Dan Brown könyvekhez tudnám hasonlítani. F... Több

2020.11.25 elekm90

Egy mérföldkő a kalandfilmek történelmében, nem véletlenül, számos hasonló, ezt imitáló "kincskeresős" alkotás született azóta, de egyik sem sikerült ilyen jól. Harrison Fordot nem tartom egy extra nagy színésznek, de ezek a menő karakterek mindig is jól álltak neki, telitalálat Indiana Jones szerepére.

2015.05.12 ZeroHero

Akárhány irodalmat, elemzést, kritikát, véleményt olvastam, ez a film már klasszikus, és minden idők legjobb filmjei közé számítja szinte mindenki. Ezredszer is megnézem..

2020.01.31 Szilonka

Kedvelem az ilyen kalandfilmeket, ami látáványos és csak úgy elröppen a játékidő.

2023.07.28 Lipót Testvér

A nyomásérzékelő, a guruló kő és az ostor.

A nyitójelenet legendássá vált, valódi mestermű. A többi része nem olyan ikonikus, de szintén menő. Indiana Jones karaktere még Han Solónál is menőbb. Nekem bejön. A film egy igazi alapmű.

2019.12.29 TomÁcs

Nagyon furcsa, hogy Ford még ennyire fiatal. A történetének vizsgálata során figyelembe kell venni, hogy a film a nyolcvanas évek közepén készült, tehát nagyon nem mai darab. Látványra kellemes és kellően izgalmas film.

2019.04.06 MidoD7

Kifejezetten tetszett ez a megoldása a sztorinak. Fel van turbózva mindennel, de a történet nem üt akkorát, amekkorát kéne. Azonban egynek bőven szórakoztató volt.