Csak kétszer élsz (1967)

You Only Live Twice

dailyfilmsan   2019. 04. 15.

A 007-es újabb küldetésen. A film első percétől az utolsóig kőkemény keleti stílusban és keleti hangulatba öltöztetve akar elkápráztatni. Csak nem megy neki. Középszerű tipikus Bond film. Nem a legjobb és nem is a legrosszabb, viszont nagy előrelépés, mert itt végre szembesülünk az igazi gonosszal aki eddig csak a csatlósait küldte gonoszkodni. Technikailag fejlettebb elődjeinél ez a rész, viszont Bond még mindig túl "enyém minden nő" beállítottságú és a tisztelet feléjük még nem igazán mutatkozott meg. Nem túl izgalmas viszont itt tényleg kémkedik. Szóval vannak jó és rossz jegyei is ezért annyira átlagos talán egy picit még jobb is az átlagosnál de nem lényegesen.

Yosihiro   2016. 05. 18.

Sean C. ebben a részben mutatja meg igazi voltát a Bond filmekben. Ez sikerült szerintem neki legjobban Én kedvelem ezt a filmet. érdmes megnézni Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 09.

Talán a 60-as években, az ázsiai hangulat megihlette a nézőket, de mai szemmel egy elcsépelt, gyenge produkció. Blofeld megjelenése viszont emlékezetes. De az effektek gyengék, rengeteg logikai hiba van a filmben

pqrs   2016. 01. 24.

Blofeld felbukkanása és bemutatkozása az egyik legfontosabb és legjobb jelenet a Bond-filmek történetében, viszont ezzel mindent el is mondtunk az unalmas és túlzottan ázsiai beütést keltő filmről.

Sean Connery

Összesen 3 Bond-lány szerepel a filmben.

Az Aki-t alakító Akiko Vakabajasi 26 éves volt a forgatáskor.

A Csak kétszer élsz legfiatalabb Bond-lánya a 24 esztendős Mie Hama volt, mint Kissy Suzuki.