A Quantum csendje (2008)

Quantum of Solace

Yosihiro   2016. 05. 18.

Én úgy gondolom lenne mit csiszolni ezen a Bond fuilmen. Látvány és izgalom van benne de kevés nem a megszojkott. Az alakítások pedig középszerűre csökkenetek ezért csak 4 csillagot kap Üdv Yosihiro

Scramananga   2016. 09. 17.

A legrosszabb Bond film. Habár szépen van felvéve, és az akciójelenetek kreatívak, látszik, hogy a forgatókönyvírók leléptek a történet befejezése előtt. Daniel Craig sokkal kevésbé szimpatikus, mint az előző részben, a Bon-lány rossz, a "főgonosz" pedig egy vicc. Egy nagyon rossz vicc. Nincs benne izgalom, vagy feszültség, csak nagyon sok pénz.

Attila G.   2019. 06. 21.
Altatónak megteszi

Igazából nem szeretnék sokat írni erről a filmről, nem is tudnék. Ugyanis konkrétan egy moziban ülve aludtam el rajta. Volt már olyan, hogy egy vidéki vakáció alatt aludtam el egy filmen (például Pixel) a moziban ülve, mert konkrétan az odautazás napján tértünk be a moziba, és egyszerűen fáradt voltam. Azt a filmet végül megszerettem, és szinte bármikor szívesen nézem újra és újra. S bár a Quantum csendjét "is" egy Budapest távoli pontján levő – egyébként számomra szinte kedvenc – moziban néztem meg; az odautazás (tömegközlekedési eszközökkel) nem fáraszthatott el, legalábbis ennyire nem. Úgy alakult, hogy a 20. James Bond film, a Halj meg máskor volt az első James Bond film, amit moziban lá... több»

Terminátor6   2018. 03. 17.

Nem rossz, de azért érezhető a visszalépés. A rendezést különösebben nem okolnám, hisz a fim felépítése egészen egyedi. Az operatőri munka szintén sajátos, és ez remekül kiegészíti az akciójeleneteket. A két filmet jól összetudták kapcsolni, itt is sikerült alkotni egy jó ellenfelet, és a Bond-lány is kapott egy egész érdekes karaktert. Ám a jelenetek sajnos túlon-túl egy szinten vannak, ennek következtében nehéz kiemelkedő jeleneteket találni a filmben. Ezenkívül van benne pár felesleges momentum, amit nem értem mért hagytak a kész filmben. Ajánlott a megtekintés, de ne számítson senkiegy Casino Royale 2-re. 7/10

Ragemarci   2015. 12. 31.

Amennyiben a CR a legjobb akkor ez a lélektelen folytatás a legrosszabb Bond filmek között talál helyet.

Gemma Arterton
Judi Dench

Az egyik jelenetben a kikötőben, az ügynök mögött álló statiszta fél méterrel a föld fölött, a levegőben próbál söprögetni.

(phanzetomox)

A Quantum of Solace jelentése: vigaszdíj.

Marc Forster csupán 39 éves volt, mikor rendezte a filmet, így a széria eddigi rendezőinek sorában ő a legfiatalabb.