A Quantum csendje (2008)

Quantum of Solace

Attila G.   2019. 06. 21.

Altatónak megteszi

Igazából nem szeretnék sokat írni erről a filmről, nem is tudnék. Ugyanis konkrétan egy moziban ülve aludtam el rajta. Volt már olyan, hogy egy vidéki vakáció alatt aludtam el egy filmen (például Pixel) a moziban ülve, mert konkrétan az odautazás nap... teljes kritika»

Yosihiro   2016. 05. 18.

Én úgy gondolom lenne mit csiszolni ezen a Bond fuilmen. Látvány és izgalom van benne de kevés nem a megszojkott. Az alakítások pedig középszerűre csökkenetek ezért csak 4 csillagot kap Üdv Yosihiro

Scramananga   2016. 09. 17.

A legrosszabb Bond film. Habár szépen van felvéve, és az akciójelenetek kreatívak, látszik, hogy a forgatókönyvírók leléptek a történet befejezése előtt. Daniel Craig sokkal kevésbé szimpatikus, mint az előző részben, a Bon-lány rossz, a "főgonosz" p... több»

Terminátor6   2018. 03. 17.

Nem rossz, de azért érezhető a visszalépés. A rendezést különösebben nem okolnám, hisz a fim felépítése egészen egyedi. Az operatőri munka szintén sajátos, és ez remekül kiegészíti az akciójeleneteket. A két filmet jól összetudták kapcsolni, itt is s... több»

Ragemarci   2015. 12. 31.

Amennyiben a CR a legjobb akkor ez a lélektelen folytatás a legrosszabb Bond filmek között talál helyet.

film kedvelő   2016. 12. 20.

Jobban sikerült, mint a Casino Royal és jobban is hasonlít egy James Bond filmhez mint az előző de azért egy kicsit túl érzelgős lett ami kicsit lerontja és sajnos a durvaság is megmaradt maradt

tiszaizsofi   2016. 10. 13.

Daniel Craigtől láttam már jobb filmet is, hiányoztak az igazi fordulatok és tele volt üresjárattal illetve felesleges párbeszéddel és jelenettel. Nincs csattanó és nem túl minőségiek az akciójelenetek sem.

Gemma Arterton
Judi Dench

Az egyik jelenetben a kikötőben, az ügynök mögött álló statiszta fél méterrel a föld fölött, a levegőben próbál söprögetni.

(phanzetomox)

A Quantum of Solace jelentése: vigaszdíj.

Marc Forster csupán 39 éves volt, mikor rendezte a filmet, így a széria eddigi rendezőinek sorában ő a legfiatalabb.

Guillermo del Toro mexikói rendező cameo szerepben tűnik fel.

Alfonso Cuarón mexikói rendező cameo szerepben látható, mint bolíviai helikopterpilóta.

Megidézi A kém, aki szeretett engem című filmet, ugyanis a 007-es épp úgy löki le a tetőről az egyik ügynököt, mint a hivatkozott filmben Roger Moore Sándort.

Strawberry Fields ügynök pontosan úgy hal meg, mint Jill a Goldfinger-ben, annyi különbséggel, hogy ő olajba fullad és nem aranyba.

Dominic Greene szerepét eredetileg Bruno Ganz-nak szánták.

A film alaptörténete hasonnlóságot mutat a Kínai negyed című filmmel.

Daniel Craig és Olga Kurylenko egyetlen alkalommal sem csókolózik a filmben.