Halálvágta (James Bond: Halálvágta) (1985)

A View to a Kill

Grace Jones

elekm90   2021. 02. 16.

Közepes rész egy már túl idős Roger Moore-ral a főszerepben. Az eleje a nyomozással és álszemélyiséggel tetszett, ahogy Christopher Walken is, akinek az átlag Bond-gonosznál szofisztikáltabb terve volt. Tanya Roberts szép, de ez a szerep nagyon kevés... több»

Yosihiro   2016. 05. 18.

Roger M. itt már nem tudott menteni a Bond szerepén kicsit gyenge lett hiszen már idősen játszotta ezt a részt. A történet sem annyira izgalmas amint amit elvárni szoktunk. Összeségéebhn egy közepes akciófilm Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 17.

Sajnos gyenge, pedig lehetett volna jobb is, mert Christopher Walken, az egyik legizgalmasabb Bond-gonoz. Roger Moore, már nagyon öreg, sok akciójelenetnél látszik, hogy kaszkadőr van helyette, és a sztori sem köt le annyira. A zene nem tetszett, és lár, hogy ezzel a filmmel kellett búcsúzkodnia Roger Moore-nak a Bond szereptől.

film kedvelő   2016. 12. 20.

Jó gondolat volt egy szociapatának beállítani a fő gonoszt ugyanakkor, ahelyett hogy lelőtte volna inkább az autójával vízbe dobta, tehát ez hibás ábrázolás. De a vége túlzás volt, hogy minden munkását lelőtte.

Svastitsd   2016. 02. 12.

Nekem ez a Bond film tetszett a legkevésbé az ősszes kőzül

pqrs   2016. 01. 24.

Moore itt már nem csak nagyon, hanem elképesztően öreg, így a film is megszenvedi ezt, pedig Christopher Walken az egyik legjobb gonoszt alakítja. Van benne jó néhány izgalmas jelenet, csak sajnos a fiatal és sármos Bond helyett egy 57 éves bácsi ugr... több»

Grace Jones és Alison Doody között, akik a filmben Bond-lányokat alakítottak, 18 és fél évnyi korkülönbség van, ezzel sokáig ez volt a legnagyobb korkülönbség két Bond-lány között, akik egy filmben szerepeltek. Ezt a rekordot később a Spectre - A Fantom visszatér című filmben döntötte meg Léa Seydoux és Monica Bellucci párosa.

Alison Doody a forgatás idején töltötte be a 18. életévét, ezzel ő lett a franchise történetének legfiatalabb Bond-lánya. A Halálvágta volt egyébként a színésznő első mozifilmes szerepe.

Roger Moore elmondása szerint akkor realizálódott benne, hogy valóban ideje átadnia a stafétát egy új színésznek James Bond eljátszására, amikor a filmbéli partnere, Tanya Roberts elhozta az édesanyját az egyik forgatási napra. Amikor bemutatkoztak egymásnak, kiderült, hogy a hölgy fiatalabb, mint Moore.

Az első Bond film, melynek forgatókönyve teljes mértékben eredeti.

Dolph Lundgren játszotta el Zorin egyik csatlósának karakterét.