Halálvágta (James Bond: Halálvágta)

Halálvágta (James Bond: Halálvágta)

A View to a Kill
elekm90

Grace Jones

James Bond, a szuperügynök egy brit kutatóközpont megbízásából dolgozik. A KGB ügynökei megszereznek egy apró mikrochipet. Bond megismerkedik Zorinnal, a gyárossal, akinek tervei között szerepel, hogy megszerzi a nyugati partok… Több

Rendező: John Glen
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1985.12.05. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2024.03.25 HE7EDIK

Roger Moore utolsó Bond-mozija stílusosra sikerült. Itt van mindjárt Zorin, a szociopata gonosz, aki röhögve mészárol halomra embereket. Természetesen Walkennek most is jól állt a genya szerep, mindig ezekben lubickolt igazán. Aztán van néhány emléke... Több

2021.02.16 elekm90

Közepes rész egy már túl idős Roger Moore-ral a főszerepben. Az eleje a nyomozással és álszemélyiséggel tetszett, ahogy Christopher Walken is, akinek az átlag Bond-gonosznál szofisztikáltabb terve volt. Tanya Roberts szép, de ez a szerep nagyon kevés... Több

2016.05.18 Yosihiro

Roger M. itt már nem tudott menteni a Bond szerepén kicsit gyenge lett hiszen már idősen játszotta ezt a részt. A történet sem annyira izgalmas amint amit elvárni szoktunk. Összeségéebhn egy közepes akciófilm Üdv Yosi

2016.09.17 Scramananga

Sajnos gyenge, pedig lehetett volna jobb is, mert Christopher Walken, az egyik legizgalmasabb Bond-gonoz. Roger Moore, már nagyon öreg, sok akciójelenetnél látszik, hogy kaszkadőr van helyette, és a sztori sem köt le annyira. A zene nem tetszett, és lár, hogy ezzel a filmmel kellett búcsúzkodnia Roger Moore-nak a Bond szereptől.

2016.12.20 film kedvelő

Jó gondolat volt egy szociapatának beállítani a fő gonoszt ugyanakkor, ahelyett hogy lelőtte volna inkább az autójával vízbe dobta, tehát ez hibás ábrázolás. De a vége túlzás volt, hogy minden munkását lelőtte.

Grace Jones és Alison Doody között, akik a filmben Bond-lányokat alakítottak, 18 és fél évnyi korkülönbség van, ezzel sokáig ez volt a legnagyobb korkülönbség két Bond-lány között, akik egy filmben szerepeltek. Ezt a rekordot később a Spectre - A Fantom visszatér című filmben döntötte meg Léa Seydoux és Monica Bellucci párosa.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alison Doody a forgatás idején töltötte be a 18. életévét, ezzel ő lett a franchise történetének legfiatalabb Bond-lánya. A Halálvágta volt egyébként a színésznő első mozifilmes szerepe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Roger Moore elmondása szerint akkor realizálódott benne, hogy valóban ideje átadnia a stafétát egy új színésznek James Bond eljátszására, amikor a filmbéli partnere, Tanya Roberts elhozta az édesanyját az egyik forgatási napra. Amikor bemutatkoztak egymásnak, kiderült, hogy a hölgy fiatalabb, mint Moore.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az első Bond film, melynek forgatókönyve teljes mértékben eredeti.Szerző: Bogi87