Érdekességek: A kém, aki szeretett engem (1977)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Eredetileg Lois Chiles amerikai színésznő játszotta volna el Anya Amasova szerepét, de visszautasította azt, mikor úgy döntött ideiglenesen nyúgdíjba vonul.

Két Bond-lány szerepelt a filmben.

Harry Saltzman producer a filmet megelőzően, 1975-ben adta el 50%-os részesedését £20 millióért.

Barbara Bach formálta meg az idősebb Bond-lányt, Ánya Amaszova-t, ugyanis 30 éves volt a forgatáskor.

A fiatalabb Bond-lányt, Naomi-t a 27 éves Caroline Munro alakítja.

A főcím zenéje Marvin Hamlisch munkáját dicséri.

A víz alatt játszódó jelenetekhez a helyszínt a Bahamák (Nassau) szolgáltatta.

A film egyik jelenetében M és Gogol tábornok a keresztnevükön szólítják egymást. Ezt mondják: M: "Csak Ön után, Alexis." Gogol: "Ugyan, Ön után, Miles."

Ez volt a széria első filmje, melyet Magyarországon is bemutattak, 1989 május 29.-én. Ez valójában tíz évvel a film világpremierje után volt.

David Prowse is esélyes volt Jaws megformálására.

Roger Moore azt nyilatkozta, ez a legkedvesebb filmje a szériában.

A Lotus Espritet, amely feltűnik A kém, aki szeretett engem-ben ténylegesen átalakították kétéltűvé.

Az első film, melyben Albert R. Broccoli és Harry Saltzman már nem dolgozott együtt.

Ez volt az első film, amely csupán 3 évvel az előző után került bemutatásra. Korábban mindig 1 vagy 2 évvel kéőbb jött ki az új Bond-film.

Lois Maxwell 10. alakítása, mint Ms. Moneypenny.

Desmond Llewelyn 8. Q alakítása.

Bernard Lee 10. alkalommal bújt M bőrébe.

A Rotten Tomatoes oldlán 79%-ot kapott 47 kritika alapján.

Lewis Gilbert 2. James Bond-film rendezése a Csak kétszer élsz után.

Összesen 65 helyszínen forgattak a következő területeken: Olaszország, Kanada, Egyesült Királyság, Bahamák, Egyiptom, Málta, Japán, Atlanti-óceán, Svájc.

1976. augusztus 31 – 1977. január 26. között zajlott le a forgatás.

Ian Fleming: The Spy Who Loved Me című művén alapszik a film.

Roger Moore 3. alkalommal bújt James Bond bőrébe.

Ez a 10. hivatalos James Bond-film a szériában.

185,4 millió dolláros bevételt generált, 14 millió dollárból jött létre a film.

A 9. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1977-ben.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Action Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Akciófilm, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben.

Mindeddig Roger Moore a legidősebb színész, aki elvállalta Bond szerepét.

Ez volt az első Bond-film, melyet - igaz, több mint tíz évvel az eredeti premierjét követően, de - Magyarországon is bemutattak.