A mélység

danda115   2015. 06. 26.

Elég sok műfajt vegyítettek a filmbe a készítők és ez meg is látszik. Sokat markol, de keveset fog. Kalandosnak nem igazán kalandos és misztikumnak se túlzottan az. Marad inkább egy gyengébb "thriller", mert bár izgalmakban nem bővelkedik a film, be kell látnom, hogy a feszültséggel egész jól operál.

quentin   2014. 12. 21.

Valahogy olcsó trükknek tartom, hogy Jacqueline Bisset bájaira helyezték a hangsúlyt. Bár be kell látnom, a hang az nagyon jól el van találva a filmben, és rettenetesen jó hangulatot kölcsönöz az egésznek. Emellett még kiemelném azt is, hogy nagyon bravúros a kameramegoldás, igaz mára már nem időtálló. Ennek ellenére szerintem érdemes megnézni egyszer.

A film alapjául, Peter Benchley ugyanezzel a címmel megjelent regénye szolgált.

A filmet 18 hónappal az alapjául szolgáló regény megjelenése után mutatták be.

Nick Nolte első címszerepe amerikai nagyszabású filmben.