Mother Lode

Premier: 1982.09.23.

2020.11.07 Yosihiro

Arany és szenvedély

Egy olyan filmet választottam a mai napra, amiben Kim Basinger szerepel, de említhetném Charlton H. nevét is. Ez a 80-as évekbeli film egy igazi thiller szerintem, amibe némi misztikumot próbáltak belecsempészni. A történet igazából nem rossz, bár a közepétől kicsit gyengébbre sikerült. Összességében a forgatókönyv és a történet rendezése jónak mondható. A rendezésben már ugyan vannak hibák, de azért elég magasra tették a lécet. A szereplők viszont szerintem nem tudnak a középsőnél nagyobbat alkotni, bár ez köszönhető a gyengébb középső résznek a forgatókönyvben. A képi és hangi effektek jók. Ettől függetlenül mégsem tudom megadni a négy csillagot erre az alkotásra, pedig nagyon kevés választotta el. A film története viszont jól indul, és a szereplők között Kim Basinger neve miatt kíváncsi voltam, mit alakít ebben a filmben. Hát, csak közepest tudok rá adni, mivel voltak gyermeteg részei. A film jól van felépítve, hiszen mindig kapunk egy kis impulzust, valami újat, így elég érdekes, misztikus. A tájképek lenyűgözők, bár a barlangos jelenetek nem annyira. A film izgalmas jeleneteit szerintem kicsit túljátsszák, de ettől függetlenül nem sikerült rosszul. Mivel erre a filmre sem érkezett még komment, amit szintén érdekesnek találok, hiszen nem olyan rossz, hogy ne lehessen véleményt írni róla, de én most ezt megteszem. Csak ajánlani tudom mindenki számára, szerintem egy érdekes film, ami nézhető, és akik szeretik a thillert, azok nem fognak csalódni. Üdv, Yosi

Charlton Heston egy hegyi embert játszik a filmben. Két évvel a film forgatása előtt egy hasonló filmben, a Hegyi emberekben (1980) is hegyi embert játszott.Szerző: Yosihiro

A hidroplán leszállásánál a baleset nem volt benne a forgatókönyvben. A kaszkadőr sértetlenül úszta meg ezt a jelenetet. Szerző: Yosihiro

Kim Basinger a film készítése közben terhes volt és elvetélt .Szerző: Yosihiro