A szent hegy

A szent hegy

La montaña sagrada

Egy krisztusi külsővel megáldott hobó tolvajlásból él Mexikóban, majd találkozik egy közösséggel és beavatási szertartásuk révén a szervezet tagjaként, az örök élet keresésére indul. A közösség terve, hogy a buddhista papok megölésével megszerzik a Tudást...

(erare)

Forgatókönyvíró: Alejandro Jodorowsky
Ország: Mexikó
Premier: 1973.05.01.

2023.09.01 Jocpappa

Röviden összefoglalva a film a klasszikus viccel: Két dadaista művész beszélget egy párizsi kávézóban: – Te, belesz*rjak a zongorába? – Á, hagyd, úgysem értenék. Hosszabban: Nem az én filmem, nem én vagyok a célközönsége. Le is vagyok döbbenve tőle t... Több

2015.04.13 miki

Én nagyon kedvelem a kísérletező jellegű filmeseket, s ezt a filmet is annak látom. Valamiféle egyedi kísérletezős valaminek. Kiakasztott olykor, de legyűrtem. kíváncsi voltam a végére. Nem mondanám, hogy gazdagabb lettem általa, de ezt is kipipálhatom a listámon. Ennyi. Semmi több.

2018.07.15 NEO

Szerintem ez életem egyik legfurcsább filmje. Sok mindent láttam már, de ez vizuális tekintetben olyan különleges, hogy nem is tudom mihez hasonlítani. Az biztos, hogy nem pozitívan különleges. Nem jó íz marad utána a szádban, hanem valami kesernyés furcsaság. És értetlenül állsz előtte: most ez mi is volt tulajdonképpen?

A film összbevétele 95 858 dollár volt (imdb.com).

A rendező eredetileg egy igazi szülés felvételét akarta a film zárójelenetének.Szerző: wintermat

Sokáig a legdrágább mexikói film volt a maga másfél millió dolláros költségvetésével.Szerző: wintermat

A teljes költséget Yoko Ono és John Lennon finanszírozta.Szerző: wintermat

Értékelés: 7.5/10
(2017. 11. 12.)
Így utólag sajnálom, hogy idáig halogattam, de most irigy vagyok azokra, akik előtt még ott áll az élmény, hogy először átéljék ezt a pszichedelikus utazást még akkor is, ha sokadig megtekintésre is egészen biztosan lehet új dolgokat felfedezni benne. Több