Állj mellém!

Állj mellém!

Stand by Me

Egy oregoni kisvárosban négy kiskamasz elválaszthatatlan barát. Mindent együtt csinálnak, akár jó, akár rossz dologról van szó, és minden helyzetben kiállnak egymásért, sőt: tudják, hogy csak egymásra számíthatnak. Egy napon viszont egyikük eltűnik áfonyaszedés közben, és senki sem kapkod,… Több

Rendező: Rob Reiner
Író: Stephen King
Forgatókönyvíró: Raynold Gideon, Bruce A. Evans
Premier: 1986.08.06.

2024.02.04 Majorkas

A legszebb filmzene

Ezek azok a filmek, amit napjainkból hiányolok. Stephen King egyik legjobbját dolgozza fel, bár a történet megrázó, de a zenéje egyszerűen csodálatos.

2016.08.26 dulkap

Egy nagyon régi elmaradást pótoltam nemrég. Egyrészt a film remek véleményei miatt, másrészt Stephen King feldolgozás miatt ideje volt már. Nem is kellett csalódnom, kitűnő dráma, amiben egy perc üresjárat nincs, amit a fiatal Phoenix kiváló alakítás... Több

2019.07.15 ArpiHajdu és Réci

A ’80-as évek egyik legszebb coming-of-age filmje egyenesen a Horrorkirálytól

„Soha többé nem volt olyan barátom, mint akkor 12 éves koromban. De van bárkinek is?” Stephen Kinget úgy gondolom, senkinek nem kell bemutatni: az író olyan, méltán híres horrorregényeknek a szerzője, mint a Ragyogás, a Carrie, vagy a Kedvencek temet... Teljes kritika

2017.07.11 Deku

Will Wheaton-t viszont látni nagy öröm volt ebben a filmben. Kiváló színészi alakítást hozott. Ezt a filmet csak dicsérni tudom, zeneileg hatalmasat aratott jól aláfesti a filmet. Emellett maga a film története valami kiváló kis darab. Nagyon tetszett.

2022.12.27 Ildikó Bacskai

Állj mellém! (1986)

Gyermekkorom meghatározó traumája az egyik jelenet, amelyet nem fogok nevesíteni. A jelenet egész felnőtt koromig élesen élt bennem, és most jött el az ideje a film újranézésének. Zseniális alakításokkal egy megkapó történet bontakozott ki, így 25 év távlatában. :D Humoros, megható film, így biztos, hogy többször terítékre fog még kerülni.

Steven Jay Schneider készítette 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című könyve beleírta ezt a filmet is.Szerző: Norbi

Rob Reiner annyira jól érezte magát a film forgatása közben, amelynek helyszíne Castle Rock, hogy ezután, 1987-ben megalapította a Castle Rock Entertainmentet, amely többek között olyan Stephen King-adaptációkat gyártott, mint a Tortúra, A remény rabjai vagy éppen a Halálsoron.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Gordia, Chris és Vern karaktere az egész film alatt ugyanazt a ruhát viseli, egyedül Teddy vált öltözéket. Szerző: SódóGA

Rob Reiner rendező állítása szerint, aki egyébként megrögzött anti-dohányos, a fiúk a filmben káposztalevélből készült cigit szívtak. Szerző: SódóGA

Értékelés: 7.5/10
(2016. 09. 11.)
A Stand By Me tehát egyszerre a gyermeki ártatlanság tökéletes mozgóképes megjelenítése, ugyanakkor az azt kínosan nagyívű tanulságokkal felruházni vágyó felnőttkori nosztalgia mintapéldája is. 7,5/10 Több