A part (2000)

Robert Carlyle
Tilda Swinton
Danny Boyle
Danny Boyle

BoBamburg   2022. 08. 21.

Valamiért mindig is azt hittem, hogy egy sokkal komorabb, drámaibb film, így nem kapkodtam el a megtekintését. Kár volt, mert amúgy meg egy egész könnyed és tök szórakoztató és baromi hangulatos darab.

petraszab   2021. 10. 27.

Különleges film, amely kedves a számomra. Amikor először láttam, már akkor megfogott engem. Van valami misztikus a történetben.

indingo   2016. 02. 18.

Korábban azt hittem, hogy "csak" egy film, ami ráadásul tetszett is. Aztán egyszer olvastam egy "tanulmányt" amely szerint komoly vallási témát vet fel a film, bevallom magamtól nem jöttem volna rá. A 10 parancsolat legtöbbje megjelenik a filmben.

Annuska   2020. 10. 29.

Érdekes, mert én például csak a második megnézésnél értettem meg, hogy valójában miről is szól a film. Nem egy egyszerű sztori, ajánlom azoknak, akik szeretnek agyalni egy történeten.

GedyPapa   2017. 03. 10.

Egy kedves ismerősöm ajánlotta megtekintésre a filmet és nem bántam meg, hogy megnéztem. Zseniális alakítás a fiatal DiCapriotól, illetve még Tilda Swintont emelném ki (aki még megemlítve sincs itt a szereplők között), aki nagyon jól hozza a Part "ve... több»

Sabnock Sanatory   2020. 07. 18.

Danny Boyle koncepcióját nem értem.Mi is ennek a filmnek az értelme,a mélyre szántó,emberi mondanivalója?A hihetetlen szabadságvágy?Önmagunk irányítása,és uralása,mindentől,mindenkitől függetlenül?Nem tudom,de nem is érdekel.Di Caprio sem tetszik ebben a moziban.Lapos,és unalmas.Mint maga a film!

rbernadett   2015. 09. 13.

Amilyen jó volt a zenéje, olyan rossz volt a film. Ismét az a bajom, hogy az elképzelés jó volt, de sikerült telepakolni olyan elemekkel, amik kimondottan visszataszítóvá tetták. Ráadásul DiCaprio is idegesített ebben a filmben.

Az eredeti regény főszereplője, Richard, 1974-ben született a történet szerint, akárcsak az őt a filmben megformáló Leonardo DiCaprio.

A film Alex Garland azonos című regénye alapján készült.

(Hablaty)

A kritikusok szerint Leonardi Dicaprio Titanic-os ismertségének és sikerének köszönhető, hogy ilyen sokan megnézték A part-ot.

A 20th Century Fox Ko Phi Phi Lee természetes tengerparti környezetét átalakította a film kedvéért, hogy még inkább paradicsom-szerű hatást keltsen.

Azt követően, hogy a filmet bemutatták Thaiföldön, néhány thai politikus felháborodott azon, ahogy az országot ábrázolták és kérték, hogy tiltsák be. Azt mondták, hogy a drog-kultúra ábrázolása árt Thaiföld imázsának, iletve, hogy a Buddha szobor egy bárban "istenkáromlásnak" minősül.