The Beach

Robert Carlyle
Tilda Swinton
Danny Boyle
Danny Boyle

Richard (Leonardo DiCaprio) a szabadságot keresve elindul, hogy felfedezze a világot. Így jut el Bangkokba, ahol egy szállodában szomszédja ráhagy egy térképet, amely egy titokzatos paradicsomi szigetre mutat utat. Richard újdonsült barátaival, egy francia szerelmes párral elindul, hogy… Több

Rendező: Danny Boyle
Író: Alex Garland
Forgatókönyvíró: John Hodge
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2000.03.23. | HBO Max (2021.07.10.) | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.09 Majorkas

Alapmű

Nagyon egyedi film, többször meg tudom nézni. Kiváló a szereposztás is. A helyszín valóban maga a paradicsom, nem hiába lett már lezárva az a part a turisták elől. Talán ez a film tette népszerűvé Thaiföldet, vagy legalábbis nagyon sok köze van hozzá.

2021.10.27 petraszab

Különleges film, amely kedves a számomra. Amikor először láttam, már akkor megfogott engem. Van valami misztikus a történetben.

2016.02.18 indingo

Korábban azt hittem, hogy "csak" egy film, ami ráadásul tetszett is. Aztán egyszer olvastam egy "tanulmányt" amely szerint komoly vallási témát vet fel a film, bevallom magamtól nem jöttem volna rá. A 10 parancsolat legtöbbje megjelenik a filmben.

2017.03.10 GedyPapa

Egy kedves ismerősöm ajánlotta megtekintésre a filmet és nem bántam meg, hogy megnéztem. Zseniális alakítás a fiatal DiCapriotól, illetve még Tilda Swintont emelném ki (aki még megemlítve sincs itt a szereplők között), aki nagyon jól hozza a Part "ve... Több

2020.10.29 Annuska

Érdekes, mert én például csak a második megnézésnél értettem meg, hogy valójában miről is szól a film. Nem egy egyszerű sztori, ajánlom azoknak, akik szeretnek agyalni egy történeten.

Az eredeti regény főszereplője, Richard, 1974-ben született a történet szerint, akárcsak az őt a filmben megformáló Leonardo DiCaprio. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film Alex Garland azonos című regénye alapján készült.Szerző: Hablaty

A kritikusok szerint Leonardi Dicaprio Titanic-os ismertségének és sikerének köszönhető, hogy ilyen sokan megnézték A part-ot. Szerző: Bogi87

A 20th Century Fox Ko Phi Phi Lee természetes tengerparti környezetét átalakította a film kedvéért, hogy még inkább paradicsom-szerű hatást keltsen.Szerző: Bogi87

Értékelés: 6.5/10
(2017. 03. 26.)
A part tehát végül tényleg olyan lett, mint egy Hollywoodba betagozódni kényszerülő egyedi rendező kálváriája: hiú, felszínes és a saját elvesztett hangját kétségbeesetten kereső. Azonban Boyle is levonta ugyanazt a tanulságot, mint főszereplője, és délibábok üldözése helyett inkább megpróbálta megtalálni helyét a (film)világban - a többi pedig már... Több