Véres gyémánt

rbernadett   2015. 09. 13.

Számomra ez a film nem szólt olyan nagyot, ami amiatt is lehet, hogy nem érdekelt annyira a téma. Valamiért nem kötött le annyira, mint amennyire szeretett volna. Az alakítások jó, a táj, ahol játszódik tökéletes, de nekem nem, valamiért nem.

Deku   2017. 07. 24.

Leonardo DiCaprio ahogy máshol se itt se tetszett, nagyon gyenge kategóriás a játéka.Többet vártam volna ettől a filmtől. Nem lett bűn rossz de nem is egy remekmű. Azonban akik szeretik a könnyed hangvételű dolgokat talán bejöhet.

dailyfilmsan   2018. 02. 25.

Nem hagyott nagyobb nyomot bennem ez a film. Sajnos, igen nagy és fontos problémát taglal és a sztori érdemel egy megtekintést, de ennyi. Ebből többet is ki lehetett volna hozni. Egyszer meg lehet nézni de nagyon hosszú a film és nem egy fordulatban gazdag remekmű szerintem.

harnas1207   2018. 12. 20.

Nem volt rossz film, de könnyen felejthető. A gyémántok véres háttere egyébként érdekes, de valahogy nem érint meg annyira mint az amerikai nézőket. DiCaprio egyébként szintén elég felejthető játékkal rukkolt elő.

Lonka   2018. 08. 28.

Nagyon jó kis film arról, hogy milyen egy mocskos világban élünk és mennyire kizsigereljük a harmadik világ országait.

Leonardo DiCaprio

A film nagy felháborodást keltett, főként a gyémántkereskedelemben. Több ellen kampány készült, amiben sztárokat kértek meg, hogy viseljenek gyémántokat. Ezenkívül készült egy The Empire in Africa című dokumentumfilm is, melyben a filmben bemutatottakat próbálják megcáfolni.

(harnas1207 )

A légicsapás jelenetéhez egy orosz légi járművet használtak. (Mil Mi-24 SuperHind Mk IV típusú helikoptert)

(harnas1207 )

A filmet Fokvárosban, Maputóba és Mozambikba forgatták.