Véres gyémánt

Blood Diamond

2023.08.21 JRD

legújabb vélemény a nap véleménye

Van benne némi kaland

Hogy a film mennyire hiteles, vagy mennyire vette alapul a valóságot, nehéz eldönteni. Bár jómagam úgy gondolom, hogy a film története, emberekre gyakorolt hatása, a gyémántbányászat embertelensége... stb. remekül bemutatja, hogy valószínűleg milyen ... Teljes kritika

2020.08.20 Harper

Dráma Afrikában, izgalmas akciókkal

Két okból figyelemreméltó Edward Zwick 2006-os akció-thrillere A véres gyémánt (melyet én inkább drámának minősítenék): az egyik DiCaprio alakítása, a másik pedig az arra történő figyelemfelhívás, hogy Afrika leginkább elmaradott részeiből emberek élete árán csempésznek gyémántokat Európába. A "véres" kitétel akkor nyer magyarázatot, amikor bepillantást nyerünk Sierra Leone polgárháború sújtotta őserdei világába, ahol a különböző fegyveres erőszakszervezetek és bandák uralják a lakosságot és gyilkolják le büntetlenül mindazokat, akik nem dolgoznak nekik a gyémántok felkutatásában, kitermelésében. Solomon (Djimon Hounsou) talál ugyan egy szokatlanul nagy gyémántot, de csak óriási kockázattal tudja kicsempészni az országból. Ebben segíti őt (nyereséget remélve) Danny Archer (Leonardo DiCaprio) nemzetköz csempész és kalandor, aki még Solomon családjának megmentését is megkísérli az értékes kőért. A Véres gyémánt drámai módon követi végig a két férfi történetét és Danny tragédiáját. A filmben fontos szerepet kap a gyönyörű Jennifer Connelly is, aki itt még nem csonttá fogyva látható. Értékelésem: 70%, ami részletezve így néz ki: alapsztori: 80%, rendezés: 60%, színészet: 70%, látványvilág: 65%.

DiCaprio egyik gyengébbre sikerült filmje,ami nálam sem okozott katarzist a nézése közben.Nézhető,de nem egy megjegyzendő film számomra.Felejtős mozi.

2017.07.24 Deku

Leonardo DiCaprio ahogy máshol se itt se tetszett, nagyon gyenge kategóriás a játéka.Többet vártam volna ettől a filmtől. Nem lett bűn rossz de nem is egy remekmű. Azonban akik szeretik a könnyed hangvételű dolgokat talán bejöhet.

2015.09.13 rbernadett

Számomra ez a film nem szólt olyan nagyot, ami amiatt is lehet, hogy nem érdekelt annyira a téma. Valamiért nem kötött le annyira, mint amennyire szeretett volna. Az alakítások jó, a táj, ahol játszódik tökéletes, de nekem nem, valamiért nem.

2018.02.25 dailyfilmsan

Nem hagyott nagyobb nyomot bennem ez a film. Sajnos, igen nagy és fontos problémát taglal és a sztori érdemel egy megtekintést, de ennyi. Ebből többet is ki lehetett volna hozni. Egyszer meg lehet nézni de nagyon hosszú a film és nem egy fordulatban gazdag remekmű szerintem.

2019.09.27 ZeroHero

Egy igazi kalandfilm, remek zenekkel, humorral, esemenyekkel es emberi sorsokkal. Leo tokeletes a szerepben, Jennifer is, aki raadasul meg gyonyoru is. A hangulat az elso pillanattol kezdve feszult, mindig tortenik valami, ami megdobbent es/vagy magaval ragad bennunket, nincs eselyunk szabadulni, ha egyszer elkezdtuk nezni... 10/9 nalam.

2018.12.20 harnas1207

Nem volt rossz film, de könnyen felejthető. A gyémántok véres háttere egyébként érdekes, de valahogy nem érint meg annyira mint az amerikai nézőket. DiCaprio egyébként szintén elég felejthető játékkal rukkolt elő.

2018.04.10 Filmelemző

Az utolsó szamuráj és a Szükségállapot rendezője nagyon odatette ezt a filmet. Érdekes már a téma is: a válságokkal teli, nyomorgó és háborús Nyugat Afrikából hogyan jutnak el a gyémámtok Európába. Különösen egy bizonyos gyémánt, mely a film igazi fő... Több

2018.08.28 Lonka

Nagyon jó kis film arról, hogy milyen egy mocskos világban élünk és mennyire kizsigereljük a harmadik világ országait.

2015.05.03 Zsceeeka

Egyike DiCaprio legjobb filmjeinek (bár 1-2 kivétellel szerintem mind jó). A képek szépek, megvan benne a romantikus szál is, ahogyan kell, de ninsen eltúlozva. A színészek jól lettek kiválasztva, a sztoriban pedig megannyi igazság van.

2019.01.06 szabomarc

Nekem személy szerint nagyon tetszett a téma is, amit a film feszeget, a színészi alakítások is, a táj is, ahol forgatták, és maga az egész történet is. Bátran ajánlom mindenkinek.

2016.04.22 Loborg

Solomon története nagyon megrázó és elgondolkodtató, a színész meggyőzően alakítja a szerepet. Összességében nagyon izgalmas és érdekes film , Leonardo DiCaprionak is nagyon jól áll a szerep, ez az egyik legjobb filmje, bár igazán rossz filmje ugye nincs is.

2016.02.05 Adepto

Szerintem ez a film tipikusan azok közé tartozik, amelyek vagy nagy hatással vannak az emberre és ha nem is változik meg tőle az élete, de a gondolkodásmódja mindenképp, vagy pedig hatásvadásznak és semmitmondónak tartják. Köztes vélemény szerintem n... Több