A vihar magja

Matt Walsh
Max Deacon
Nathan Kress
Jeremy Sumpter

Tornádó közelít egy békés kisváros felé, melyet egy furcsa légköri jelenség kísér. Akinek egy csepp esze van, elmenekül. Akad azonban pár őrült, aki szeretne bejutni a vihar közepébe, számukra ugyanis ez jelentené a tudományos áttörést. Talán még az életüket is feláldoznák a siker… Több

Rendező: Steven Quale
Író: John Swetnam
Premier (HU): 2014.08.07.

2020.09.04 TomÁcs

Korrekt kis katasztrófa film, bár a történet nem új. A látvány egészen elképesztő, beleéli magát az ember. A műfaj kedvelőinek kötelező darab.

2017.04.15 indingo

Katasztrófa filmnek végül is nem volt rossz, azt leszámítva, hogy minden évben készül legalább egy "szuperviharos" film. Én eleve szeretem az ilyen hangulatú filmeket, de sok újdonság nem volt, benne.

2020.03.30 HE7EDIK

Látványos tornádós mozi jó CGI-vel, természetesen a végére marad az F5-ös tombolása.

2017.07.28 Lonka

Már millió egy világ végés film készült, ez sem váltotta meg a világot. Amit tudtak kihoztak belőle, mert a látványra nem lehetett panasz. Végig lekötötte az ember figyelmét.

2016.09.28 Greeta

Korrekt film, egyszer meg lehet nézni. Látványos volt az tagadhatatlan, többet pedig nem szabad tőle várni.

Amikor Allison (Sarah Wayne Callies) a Katrina utáni viharokról beszél, megemlíti Los Angelest és Chicagót. Ez utalhat a Holnaputánra (2004), ahol Los Angelest tornádók pusztítják el; és Szuperviharra (2004), ahol Chicagót pusztítja a szél.Szerző: Thibo84

Néhányan megkérdőjelezték, hogy egy erős tornádó valóban képes lenne megemelni egy 747-es típusú repülőgépet, ami majdnem 200 tonna, mint azt a filmben láthatjuk. A tornádókról ismert, hogy egy közel 184 tonnás mozdonyt is képesek felemelni, ráadásul ott a repülőgép szárnyai, melyek aerodinamikusabbá teszik. Tehát elméletileg egy erős tornádó képes lenne felemelni egy 747-et.Szerző: Thibo84

A repülő (mű)tehén utalás a Twister (1996) című filmre.Szerző: ps

A statiszták a forgatási szünetekben gyakran énekeltek, hogy felélénkítsék a társaságot. Leggyakrabban a "Come Sail Away" című dalt énekelték Styxtől.Szerző: ps

Megszállottak viadala
2018