ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 04.

Egy látványosra sikerült film, amely egy középkori történetből kiindulva próbál reflektálni korunk problémáira. Természeti katasztrófák, éhínség, globális felmelegedés, s ezek mind a Föld túlnépesedésére vezethetők vissza. Legalábbis a film ezt állítja, de szerintem ez csak részigazság. Az én problémám ott volt ezzel az egésszel, hogy egy ember (vagy egy szűk csoport) megpróbál istent játszani, s ők akarják eldönteni, hogy az emberiség jövője érdekében ki haljon meg, s ki maradjon életben. Szerintem ez az elgondolás minimum visszás, de ez csak az én véleményem. Ha a filmre koncentrálok, akkor kapok egy látványos képi világgal rendelkező alkotást, plusz egy állandóan futkározó Tom Hanks - Felicity Jones párost. Bajba kerülnek, futnak, megint bajba kerülnek, megint futnak. Ezzel önmagában nem lenne gond, csak egy idő után repetitív lesz így a történet. Hogy valamelyest kompenzáljanak, bele kerül egy "csavar", amire azt mondtam, hogy: "Jajj, ne már!" Aztán a slusszpoén, hogy az egész sztorinak a legfőbb konfliktusforrása pár perc alatt megoldódik, majd mehet mindenki a dolgára.
Így összességében azt mondanám, hogy a látvány miatt megéri megnézni, kb. egyszer, illetve a mögöttes gondolat elgondolkodtathatja az embert, de ennél több pozitívumot nem tudok felhozni. Így lesz az eredmény: 3/5

dulkap   2017. 02. 17.

Nem volt ez egy rossz film, pedig aztán volt rendesen kettősség a karakterekben. Néha a legprofibb módon jöttek rá dolgokra vagy oldottak meg helyzeteket, néha meg a legamatőrebb hibákat követték el. De amúgy egész lendületes és szépen felépített film 'Hangyás Dzsoni' remek alakításával. :)

Deku   2017. 08. 17.

Tom Hanks itt is megmutatja, hogy nagyon belevaló egy Dan Brown regény adaptációba Teljesen el voltam telve ettől a filmtől, mert nem egy egyszerű és klisés film, hanem egy igazi eredeti szórakoztató alkotás.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Lehet, hogy nagy bukás volt sokak szerint, de nekem bejött. Minden részben a mellékszereplőket figyelem a leginkább, hiszen az evidens, hogy Tom Hanks nagyon jól hozza Langdom professzort. Felicity Jones kiváló és Omar Sy-t emelném még ki, velük válik igazán kerekké a történet, ami még úgyis érdekes, hogy előtte olvastam a könyvet.

hsanya182   2017. 01. 22.

In medias res, egyből a lecsóba csap...Jól sikerült film! Remekül játszik a hangokkal és effektekkel, lekötötte a figyelmemet a misztikussága. Ugyan néha már zavarónak érezni azt a "mű" irányítást, ami tereli a filmet a következő irányba, meg a megmagyarázott fordulatoktól eltekintve egész pörgős lett...

Sidse Babett Knudsen
Omar Sy
Tom Hanks

Teljesen irreális módon, ennél az adaptációnál csak azokat érik majd meglepetések, akik olvasták a könyvet. 5/10 több»

...akik egy drámai mélyéseggel teli elmélkedésre számítanak azok csalódni fognak. Mivel az Inferno pontosan az aminek láttatja magát: egy zúzos két órás kincskeresés. Továbbá vígjáték fanok: szexista vagy bugyuta poénok sincsenek benne, viszont kárpótlásként átíveli a professzor cinikus humora, melyet egyszer-egyszer felcsillant a rázósabb helyzetekben. Én azonban így is remekül szórakoztam!

A rohangálás folytatódik! Robert Langdon ismét kapott maga mellé egy fiatalabb nőt, hogy ketten együtt súlyos kilométereket, csalafinta csavarokat és középkori művészeti alkotásokat nem kímélve akadályozzanak meg egy újabb armageddont. 60/100 több»

Omar Sy saját bevallása szerint imádta, hogy az Infernóban egy negatív karaktert alakíthatott, mivel hazájában (Franciaországban) senki nem tud gonoszként gondolni rá.

(ArpiHajdu és Réci )

A film zenéjét Hans Zimmer szerezte, akinek ez volt a hatodik közös munkája a rendezővel, Ron Howarddal.

(ArpiHajdu és Réci )

Az Inferno egyik különlegessége, hogy egy középkori történetet (Dante művét) olyan aktualitásokkal kapcsol össze, mint a túlnépesedés, az identitás kérdése, illetve a dróntechnológia.