Közösség

Vélemény:

 

76 Inferno

(2016)

Inferno

 
ArpiHajdu és Réci   2016.11.04 20:19
1

Egy látványosra sikerült film, amely egy középkori történetből kiindulva próbál reflektálni korunk problémáira. Természeti katasztrófák, éhínség, globális felmelegedés, s ezek mind a Föld túlnépesedésére vezethetők vissza. Legalábbis a film ezt állítja, de szerintem ez csak részigazság. Az én problémám ott volt ezzel az egésszel, hogy egy ember (vagy egy szűk csoport) megpróbál istent játszani, s ők akarják eldönteni, hogy az emberiség jövője érdekében ki haljon meg, s ki maradjon életben. Szerintem ez az elgondolás minimum visszás, de ez csak az én véleményem. Ha a filmre koncentrálok, akkor kapok egy látványos képi világgal rendelkező alkotást, plusz egy állandóan futkározó Tom Hanks - Felicity Jones párost. Bajba kerülnek, futnak, megint bajba kerülnek, megint futnak. Ezzel önmagában nem lenne gond, csak egy idő után repetitív lesz így a történet. Hogy valamelyest kompenzáljanak, bele kerül egy "csavar", amire azt mondtam, hogy: "Jajj, ne már!" Aztán a slusszpoén, hogy az egész sztorinak a legfőbb konfliktusforrása pár perc alatt megoldódik, majd mehet mindenki a dolgára.
Így összességében azt mondanám, hogy a látvány miatt megéri megnézni, kb. egyszer, illetve a mögöttes gondolat elgondolkodtathatja az embert, de ennél több pozitívumot nem tudok felhozni. Így lesz az eredmény: 3/5