belavagyok   2020. 09. 21.

A valaha készült legjobb sorozatok egyik és még az elbaltázott magyar cím ellenére is. Ennyire sok minden érzelmileg szerintem nem is történt valaha egy sorozatban A best persze Kirk.

mamiéstöti2   2018. 12. 15.

Szívmelengető sorozat, mely nagyon megfogta a közönséget abban az időben és a stílusa is egészen egyedi.

indingo   2016. 02. 18.

Az egyik legjobb romantikus vígjáték sorozat. A kisváros élete, közössége, lakói nagyon szívmelengető. Örülök, hogy igaz csak 4 rész erejéig, de lesz folytatása a sorozatnak.

Deku   2017. 08. 19.

A sok remek színész ellenére sajnos azt kell mondjam, hogy inkább női nézőknek lesz ez a műfaj megcélozva. Én nem tudtam önfeledten élvezni ezeket a képsorokat.

babsy88   2016. 08. 06.

Néhol túl érzelmes, de abszolút szórakoztató sorozat, jól leköti a célközönséget, több színésznek ugródeszka volt.

Szilonka   2016. 04. 09.

a legjobb romantikus vígjáték sorozat nem kétség. A szereplők és maga a történet a dialógusokkal kiegészülve és megspékelve a kiváló humorral, csak azt tudom mondani, hogy hibátlan kis sorozat volt.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Ilyen nagy hatású sorozat ma már szinte egyáltalán nem készül. Pedig annyira egyszerű rá a recept: legyenek tartalmas párbeszédek, sok-sok humorral megfűszerezve.

Scott Patterson
Melissa McCarthy
Scott Patterson
Yanic Truesdale
Milo Ventimiglia
Jared Padalecki
Keiko Agena
Alexis Bledel

Sean Gunn (Kirk Gleason) és Gregg Henry (Mitchum Huntzberger) dolgoztak a "Galaxis őrzői" (Guardians of the Galaxy; 2014) című filmben.

(diumiu)

Rory nagyszüleit megformáló Kelly Bishop és Edward Herrmann 1976-ban nyerték el a Tony-díjat.

(diumiu)

2014. december 31-én Edward Herrmann (Richard Gilmore) betegség következtében elhunyt.

(diumiu)

Richards édesanyját (Trix) és Marylyn (Richards unokatestvére) ugyanaz a színésznő Marian Ross játssza.

(diumiu)

Sookie háza tulajdonképpen Lorelai házának hátoldalán helyezkedik el.

(diumiu)

Lorelai kedvenc babaháza ugyanaz a babaház amely a Jóbarátok című sorozatban Monica karaktere megörököl. Ez úgy lehetséges, hogy mindkét sorozatot ugyanaz a gyártó készítette.

(diumiu)

Az ötödik évad első részében amely a "Váratlan utazás" címet kapta, elhangzik Lorelai telefonszáma: (860) 294-1986. Ez a szám eredetileg egy új kórház telefonszáma, amelynek így szerettek volna felajánlásokat gyűjteni.

(diumiu)

Milo Ventimiglia annyira meggyőze a készítőket, hogy 6 évadra szóló szerződést ajánlottak fel neki, de csak 2 évadot írt alá.

(diumiu)

Milo Ventimiglia eredetileg csak néhány epizód erejéig szerepelt volna a sorozatban.

(diumiu)

Rory alkalmanként spanyolul is megszólal egy-egy epizódban. Érdekesség, hogy Alexis Bledel rendelkezik argetin felmenőkkel, így anyanyelvi szinten beszél spanyolul.