indingo   2018. 04. 10.

Nagyobb volt a füstje mint a lángja. Egyelőre elég közepes. Mindenképpen többet vártam tőle. Ervin is kicsit el van hízva, vagy ez a szerephez tartozik?

GedyPapa   2018. 06. 07.

Nagyon szeretem a trash sorozatokat, és mindig keresem az éppen hangulatomnak megfelelőt. A Tanárnak éppen az a veszte, hogy túlságosan komolyan veszi önmagát és ehhez nincs meg a kellő háttér, hiszen a fiatal színészek közül nincs egy olyan sem, aki kitűnne a sablonos "Református ifjúsági műsor"-os kategóriából. Ezzel szemben Anger Zsolt, Elek Ferenc, vagy éppen Simon Kornél zseniálisan hozzák a szerepüket. Nagy Ervin nekem néha túl sok, míg Urbankovics Júlia túl buta szerepet kapott.

Szilonka   2018. 08. 17.

Eléggé szájbarágós minden rész mondanivalója. Olyan tankönyvszerű. Azt még nem döntöttem el, hogy a második évadba belevágok-e, de annak örülök, hogy a főszereplő hölgyet kitették.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Igazi fiataloknak szól problémákat dolgoz fel igényesen sorozat. Az eddigi részek nagyon jók voltak. Nagy Ervin is remek a szerepében, jó volt újra Fényest látni.

Filmelemző   2018. 04. 20.

Szórakoztató vígjátéksorozat, szellemes poénokkal, egy nagyon szexi színésznővel, eredeti karakterekkel, jó sztorikkal. Nekem alapvetően tetszik. Egyetlen gond vele, hogy erősen nélkülözi a mai magyar középiskolák realitását, vagyis a valódi iskolai környezet hitelességét. Mégis szórakoztató, könnyed, vidám, vicces. Értékelésünk így is erős 8 pont, az első három rész után.

Persze valamivel több realitás jót tenne a filmnek, de alapjaiban jó úton halad az egész: bepillantást nyerünk egy középiskola világába, a tanárok gondolkodásába és a középiskolás kamaszok életébe. Értékelésünk az első három rész után: 8 / 10 pont. több»

A főcímdal ByeAlex és a Slepp Széllel szemben című dala.

(indingo )

A sorozat a német Der Lehrer sorozat adaptációja.

(indingo )

A sorozatot a már bezárt Fényes Elek Közgazdasági Szakközépiskolában forgatták.