Angyalok és démonok (2009)

Angels & Demons

PadmeAmidala   2021. 04. 28.

Szerintem hasonlóan jó, mint a Da Vinci-kód. Ez a film inkább krimi jellegű, nem olyan misztikus, mint az elődje. Tom Hanks itt sem túl erősen alakít, de maga a film jó. 9/10

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Sokkal jobban sikerült az első résznél, ezért érdemes egy olyan filmet folytatni, ami talán túl nagy falat, még ilyen színészeknek is.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Zseniálisan sikerült, ki tudta javítani az általam megfigyelt hibákat a Da Vinci kódból. Ewan McGregor és Tom Hanks kivételeset alkottak együtt. Végig fordulatos és érdekes filmről van szó, ami fenntartja az izgalomfaktort és együtt nyomozásra hív!

Puncs   2019. 03. 20.

Nekem ez sokkal jobban tetszett, mint A Da Vinci kód. Remek film, tele volt váratlan fordulatokkal. A gonosz nem is gonosz, amikor az ember pedig azt hiszi, hogy elért a film végére, kiderül, hogy a legnagyobb fordulat még hátra van. Egyetlen egy percig sem unatkoztam. Jó kis pörgős film jó zenével, jó színészi teljesítményekkel.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Méltó folytatása az első epizódnak.Tom Hanks szinte nem tud rossz alkotásban szerepelni,Persze ő is olyan,mint a jó bor,beérett tökéletesen.Színészileg,és emberileg is.A film persze zseniális.Egy pillanatra sem unatkozol,elsodor a lendülete.Ajánlott kategória.

Scramananga   2016. 09. 09.

Hála a könyvnek, nem lett olyan rossz, de mégis: ahol tudták, ott elrontották. A színészek ugyan kiválóak, de a karakterek kidolgozatlanok, nem ismerjük a háttérsztorikat, stb. De a film végi csavar, szerintem jobban van kivitelezve, mint a filmben.

harnas1207   2018. 11. 29.

Nem szeretem az író könyveit, de ez a megfilmesített történet tetszett. Lekötött az elejétől a végéig. Egy izgalmas krimi a Vatikánban.

Clint Eastwood is szerette volna megrendezni a filmet, de mivel Ron Howardot szerződése kötelezte, így ő rendezte meg.

(Puncs)

Annak ellenére, hogy az Angyalok és démonok filmváltozatát a Da Vinci-kód folytatásaként szokták nevezni, maga a regény korábban íródott, mint a Da Vinci-kód, s a két történet nem függ össze.

A forgatókönyvíró, Akiva Goldsman rekordösszegnek számító 3,8 millió dollárt kapott a szkriptért.

A rendező, Ron Howard egy interjúban elmondta, hogy Dan Brown Az elveszett szimbólum című regényének adaptációjával szeretné lezárni a Robert Langdon-trilógiát.

Leonardo DiCaprio annak ellenére utasította vissza Camerlengo Patrick McKenna szerepét, hogy maga Tom Hanks kereste fel a színészt.