Shutter Island
csd
Mark Ruffalo
Leonardo DiCaprio

Chuck Alue (Mark Ruffalo) és Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) rendőrbíró egy sivár és kietlen, önmagában is fenyegető szigetre érkezik. A helyszín egy teljesen elzárt elmegyógyintézet, ahol a legelvetemültebb bűnözőket tartják fogva szigorított intézkedések mellett. Az elővigyázatosság… Több

Forgatókönyvíró: Laeta Kalogridis
Premier (HU): 2010.03.04.

2023.11.04 Harper

Csalódás

Martin Scorsese nálam mindig a túlértékelt rendezők közé tartozott. Sem A Rettegés foka, sem a Casino, sem a Tégla nem lett soha a kedvencem, noha ezeket a darabokat mindenki imádja. A Viharszigettel is így voltam: kíváncsian vártam annak idején, hogy megnézhessem, és a film első fele valóban érdekesnek is tűnt számomra, de aztán ízléstelen és alpári lett a történetfűzés, így elengedtem a dolgot, és az utolsó harmadra csalódottá váltam. DiCaprio persze jól játszik benne, nem az ő hibája a rendőrbírói karakter (Teddy Daniels) szürreális és abszurd kialakítása (múltjának abszurditása). Értékelésem 3 csillag, mert az 50-es évek hangulatát visszaadja a rendezés, és DiCaprio játékáért (ezek nélkül 2 csillag volna).

2020.10.23 csd

Scorsese zsenialitása

Bárhogy is nézzük, szerintem Scorsese egyik legjobb filmje. A rendező munkásságát átszelik a maffiasztorik, de lássuk be, a legjobb alkotásai mégiscsak azok, amelyek el tudnak attól a műfajtól távolodni. Scorsese jól tud bánni más alapanyagával is, és zseniálisan tud feszültséget teremteni a képernyőn. A Viharsziget nagyon lebilincselő, és váratlant tud húzni... és a legérdekesebb ebben az, hogy akár többszöri megnézés után is még mindig iszonyatosan izgalmas tud maradni.

2021.08.16 Laca//Ho/rr/oR//

Egy újabb Martin Scorsese remekmű. Utóirat: Szép nagy csavar lesz benne

Fogalmam sem volt, mégis mire számítsak majd, de amikor megláttam a stábot Leonardo DiCaprióval, Mark Ruffalóval, Ben Kingsley-vel, és a rendezői székben Martin Scorsese úrral az élen, már sejtettem, hogy nagy csalódás nem érhet egy ilyen címmel, és magát a műfajt tekintve. Scorsese nem is fogott mellé, és ezzel a stábbal nem is foghatott, hiszen zseniális volt Ruffalo és DiCaprio játéka, illetve Ben Kingsley sunyi rosszfiú szerepe mindig is élményszámba ment számomra, és jól is alakítja azokat rendre. Én alapból imádom az ilyesfajta rejtélyes filmeket, főleg, ha azok egy elmegyógyintézetben vannak, vagy esetleg hasonló helyen zajlanak a cselekmények, de persze ezekhez is kell egy jó rendező és egy jó stáb is. Végig izgalmas volt eme misztikus-thriller, és konkrétan egy percre sem veheti le a szemét a néző. Ahogyan zajlik a cselekmény, megy a játékidő, úgy lesz egyre különösebb minden, és lehetünk egyre biztosabbak, hogy itt teljesen másról van szó. Sejthető volt egy-két dolog, de teljesen nem ejtették el az összes morzsát. Ennek köszönhetően azért a végén egy igazán szép kis csavarral áldott meg Scorsese, és ez az alkotása simán benne van a legjobb háromban. A Viharsziget igencsak lebilincselő zárást kapott az igencsak érdekes helyen.

2019.03.15 Puncs

Zseniális pszichothriller. A filmben semmi és senki nem az, aminek látszik. Végig drukkoltam a főszereplőnek, erre a végén arcon csapott a valóság. A zene és a hangeffektek még feszültebbé teszik a filmet. A szereposztás nagyon rendben van. DiCaprio... Több

2017.04.11 indingo

Ez volt az első ilyen film, amikor ilyen pofátlan módon az orránál fogva vezetik a nézőt. A vége, a csavar egy igazi arcon csapás, amelyre senki sem gondolt.

A könyvet 2003-ban adta ki Harper Collins.Szerző: JRD

A film eredeti címe: Shutter Island.Szerző: JRD

Érdekes szemelvény, hogy ez az egyetlen DiCaprio-Scorsese film melyet nem jelöltek egyetlen kategóriában sem Oscarra.Szerző: JRD

A film lezárása nyitva hagy egy kérdést, melyet a könyv megválaszol.Szerző: JRD

Értékelés: 8.5/10
(2019. 03. 13.)
Személyes szembenézés
Ez a történet a személyes szembenézést választja hajtómotornak, ami egyszerre tekint a múltra és a jelenre is, párhuzamba állítva őket, ekképpen történik a rejtélyfejtés is, noha azt elmondhatjuk, hogy a múlt gyakran problémássá válik, de nem szokványos módon. Több