Szemfényvesztők

sammy88   2020. 08. 25.

Elvarázsol

David Copperfield tv-s műsorain nőttünk fel sokan és azt hiszem a bűvészkedés mindig lenyűgözi az embert. A fantasy meg varázslós történetekkel ellentétben pont hogy tudjuk, hogy ez bizony a színtiszta valóság és nem is képzelünk mögé semmi természetfelettit hanem inkább azt fejtegetjük, hogy "hogyan csinálta". Az, hogy nem tudjuk ettől (is) olyan érdekes. Nekem ezt a hangulatot sikerült becsempészni a lovasoknak az egy lightosabb akció-krimi filmbe. Nagyon ötletes trükköket mutatnak be - és ugye leplezik is le- mindeközben egy fordulatos nyomozós sztorit kapunk végén a csattanóval.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Látványos csavaros kis film, csodálkozok, hogy piacra dobták a 2, részt is. Egyszer meglehet nézni.

erare   2015. 02. 10.

Ez egy igazán szórakoztató és kellemes film. Elgondolkodtató ugyanakkor: mi a valós, mi az ál, s mi a kettő közt a különbség? Remek a szereposztás is!

indingo   2018. 01. 01.

Nagyon izgalmas, "varázslatos" történet. Remek humora volt és a látványban sem ez az agyon CGI-zett valami. Igazi karakterek vannak benne és a vége hatalmas.

Bogi87   2016. 05. 31.

Szeretem az illuzionistákat, bűvészeket, mindig izgatja a fantáziámat a "vajon, hogy csinálják?" kérdés, a válaszra pedig próbálok rájönni. Lehet ezért is tetszett nekem annyira a Szemfényvesztők, hiszen a film középpontjában illuzionisták állnak. Ám... több»

Deku   2017. 07. 18.

Isla Fisher és Woody Harrelsson is elbűvölően alakított. Habár senki msra sincs panasz. Elbűvölő kis film lett, nem várt pillanatokkal és humoros jelenetekkel. Csodás lett.

Orosz István   2016. 05. 24.

Nekem nagyon tetszett a film nagyon sokszor megnéztem. Nagyon látványos, és nagyon jó trükkök jelennek meg. Minden percét élvezni lehet. Eszméletlenek a trükkök, és az benne a plusz hogy minden trükk egy nagy összeesküvés szálai, és hogy a háttérből egyetlen egy ember bosszúja mozgatja a szálakat.

Michael Kelly
Michael Kelly
Common
Michael Caine

Isla Fisher egy interjúban elárulta, hogy karaktere, Henley bacilus fóbiás, ezért viselt a filmben végig kesztyűt.

Ez a negyedik alkalom, hogy Morgan Freeman és Michael Caine együtt szerepel. Korábban a Christopher Nolan-féle Batman trilógiában játszottak együtt: Batman: Kezdődik! (2005), A sötét lovag (2008), A sötét lovag: Felemelkedés (2012).

(SódóGA)

A film főszerepeit eredetileg Philip Seymour Hoffman, Jim Carrey, Hugh Grant, Sacha Baron Cohen és Colin Firth játszották volna, végül az a döntés született, hogy fiatalabb főhősöket válogatnak össze.

(SódóGA)

Az eredeti forgatókönyvben a Négy Lovasnak nem volt női tagja.

(SódóGA)

Mielőtt J. Daniel Atlas és Merritt McKinney belépnek a titkos szobába, McKinney azt mondja Atlasnak: „egy kicsit irányítási mániás”, és Atlas válasza: „találkoztunk már?”. Ez egy utalás egy korábbi filmjükre, Zombielandre, ahol Woody Harrelson és Jesse Eisenberg együtt dolgoztak.

(SódóGA)

A film elején látható kártyatrükk valóban kivitelezhető, a készítők nem csaltak a vágással.

(SódóGA)

Isla Fisher pirájás jelenetében, mikor a víztartályban forgatták a szabadulós trükköt, beakadt a bilincse, így nem tudott se feljönni levegőért, se meghúzni a vészkart. Mivel a jelenete szerint is pánikolnia kellett, a stáb azt gondolta, ez csak a játék része. Végül, mikor látták, hogy a veszély valós, sikerült kimenteniük őt.