A 23-as szám

A 23-as szám

The Number 23

Walter Sparrow (Jim Carrey) elolvassa a 23-as szám című könyvet, amely alaposan megrémíti. Úgy érzi, hogy a könyv róla szól, mivel egyre több utalást talál benne saját életére vonatkozóan. Azoban a történet korántsem ér olyan véget, mint amilyet magának szeretne. Sparrow, családja… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2007.05.17.

2022.08.18 Erik Csok

Jim Carrey a kedvenc színészeimhez tartozik , ez a filmje viszont nem egy átlagos darab. Szerintem egy jó film, a misztikus thrillerek közül nagyon kiemelkedő, és szerintem kötelező darab ebben a kategóriában. Kiszámítható, de a film tudott egy olyat... Több

Jim Carrey ezt a karaktert is simán lehozta.Voltak kétségeim,és néha egy kis káoszt is felfedeztem,de sötét,és nyomasztó a film,magával ragad,és megrémiszt.Jók a vágások,a karakterek,és a párbeszédek.Izgalmas misztikus thriller.

2022.01.20 Emmersson

Komoly Carrey

Jim Carrey egy valóban komoly pszichodrámában mutathatja meg, hogy nem csupán humoros vagy épp kedvelhető szereplők bőrében remek, de egy őrültet is elsőosztályú módon alakít. Persze, nem ez az első komoly(abb) szerepe. A Truman Show, az Egy makulátlan elme örök ragyogása vagy a Sötét bűnök is komoly mozik, érdemes megnézni bennük Jim Carrey-t!

2015.05.18 hsanya182

Jim Carrey nagyon jó és bohókás módon játszik egy tökéletes misztikusan drámai szerepet. Aki szereti a számmisztikát, és a 23-szám erejét, annak kötelező filmként ajánlom. Elég jó filmnek sikerált, izgalmas, fordulatos! :)

2016.06.14 Thibo84

Érdekes volt Jim Carrey-t egy ilyen szerepben látni, de kifejezetten jól állt neki.

A 23-as szám DVD kiadásán a filmet pontosan 23 főbb jelenetre vágták, Jim Carrey pedig épp 23 millió dollárt kapott a szerepért. Véletlen egybeesés, de a színész produkciós cégét is JC 23 Entertainmentnek hívják. Szerző: SódóGA

A film szinte minden promóciója a 23-as szám körül forgott, mi több, ez volt a rendező Joel Schumacher 23. filmje. Szerző: SódóGA

A regény szerzőjét Topsy Krettsnek hívják, ami gyorsan kiejtve ugyanúgy hangzik, mint a Top Secrets. Szerző: SódóGA

A filmet 2007 február 23-án mutatták be az Egyesült Államokban, több másik országban pedig szándékosan egy hónappal később, március 23-án. Szerző: SódóGA

(2018. 03. 01.)
Összegezvén a választott alkotást: annak, aki nem látta, több, mint 23%-os valószínűséggel fog kellemes meglepetést okozni, így magabiztosan ajánlom, még akkor is, ha Jim Carrey-t csak bugyuta szerepekben, bilifrizurával, vagy tütüben tudod elképzelni, sőt, 2007 egyik legjobb alkotásaként tartom számon a személyes listámon. Értékelés: 8/10... Több