Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A 23-as szám (2007)

The Number 23

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Jim Carrey ezt a karaktert is simán lehozta.Voltak kétségeim,és néha egy kis káoszt is felfedeztem,de sötét,és nyomasztó a film,magával ragad,és megrémiszt.Jók a vágások,a karakterek,és a párbeszédek.Izgalmas misztikus thriller.

Deku   2017. 07. 25.

Nagyon nem Jim Carrey lett volna a legjobb választás egy horror filmre, róla a vígjáték jut elsőnek eszembe. Ennyire filmet elrontani még nem láttam. Szinte szó szerint mondhatom, hogy nézhetetlen lett az egész. Én legalábbis semmi eredetit nem véltem felfedezni benne.

hsanya182   2015. 05. 18.

Jim Carrey nagyon jó és bohókás módon játszik egy tökéletes misztikusan drámai szerepet. Aki szereti a számmisztikát, és a 23-szám erejét, annak kötelező filmként ajánlom. Elég jó filmnek sikerált, izgalmas, fordulatos! :)

Thibo84   2016. 06. 14.

Érdekes volt Jim Carrey-t egy ilyen szerepben látni, de kifejezetten jól állt neki.

ZeroHero   2019. 10. 01.

Hu de borzaszto lett ez :D Vmifele misztikus, idegorlo es erdekfeszito sztorit akartak elenkvezetni, ehhez kepest egy unalmas, erthetetlen es borzaszto vezetesu filmet kaptunk, amiben en egy percnyi ertelmet sem lattam. Osszevissza csapkodott minden ... több»

harnas1207   2018. 11. 30.

Jim Carrey nem thriller színész, mégis illett ebbe a fura történetbe. De ez sem kimondottan egy feszült thriller. Az elmesélés ahogy egyensúlyozunk a képzelet határán felemásra sikerült a szemeben. Viszont izgalmas volt a számmisztika ötlete.

TribeBubu   2017. 03. 06.

Fordulatos és rejtélyekkel teli thriller. Jim Carrey-t viszont még mindig furcsa ilyen szerepben látni. De megállja a helyét, kiváló alakítást nyújtott. Joel Schumacher pedig hozta szokásos hangulatos thrillerrendezési stílusát.

A 23-as szám DVD kiadásán a filmet pontosan 23 főbb jelenetre vágták, Jim Carrey pedig épp 23 millió dollárt kapott a szerepért. Véletlen egybeesés, de a színész produkciós cégét is JC 23 Entertainmentnek hívják.

(SódóGA)

A film szinte minden promóciója a 23-as szám körül forgott, mi több, ez volt a rendező Joel Schumacher 23. filmje.

(SódóGA)

A regény szerzőjét Topsy Krettsnek hívják, ami gyorsan kiejtve ugyanúgy hangzik, mint a Top Secrets.

(SódóGA)

A filmet 2007 február 23-án mutatták be az Egyesült Államokban, több másik országban pedig szándékosan egy hónappal később, március 23-án.

(SódóGA)

A film alapötletét William S. Borroughs filozófiai írásaiból vették, aki meg volt róla győződve hogy a 23-as szám jelentős szerepet játszott élete fontosabb pillanataiban.

(SódóGA)

Összegezvén a választott alkotást: annak, aki nem látta, több, mint 23%-os valószínűséggel fog kellemes meglepetést okozni, így magabiztosan ajánlom, még akkor is, ha Jim Carrey-t csak bugyuta szerepekben, bilifrizurával, vagy tütüben tudod elképzelni, sőt, 2007 egyik legjobb alkotásaként tartom számon a személyes listámon.
Értékelés: 8/10 több»