Sabnock Sanatory   2019. 09. 07.

Nagyon jó thriller.Izgalmas,fordulatos,és engem lenyűgözött.De Niro kimagaslik,hiszen a sok főszereplő között ő az első.Úgy mindenben.Jessica Lange pedig még itt is jó nő!

Deku   2017. 07. 18.

Ez a film nagyon gyenge sztorival rendelkezik. Nem érzem benne, hogy igazán szórakoztatni akarna. Inkább untat és altat ez a thriller semmint felborzolná a kedélyeket.

dailyfilmsan   2019. 04. 01.

Hidegrázós a film, sok nagy HŰHÁ-val. Az első a kigyúrt Robert De Niro. Nagyon durván néz ki a jó értelemben. A karaktere is kidolgozott. A többiek nem kapták meg ezt a kiváltságot, felületes háttértörténetet kaptak, pont annyit, hogy ne érezzen a né... több»

Berto49   2018. 02. 01.

Nem tudtam a kíváncsiságomat türtőztetni, ezért megnéztem a Scorsese féle verziót is. Ilyen egy igazi remake! A történet ugyanaz, de számtalan új mozzanattal feldúsított. Remek színészek, Robert de Niro talán legjobb alakítása, Cserhalmi hangja pedig... több»

TribeBubu   2017. 07. 26.

Zseniális film, amit a karakterek visznek el szinte 100%-ban. Bár azt hozzátenném, hogy Max Cady karaktere kissé túl lett tolva, de talán kellett is ez ahhoz, hogy igazán ördögi legyen a figura (ha teljesen sikerült a könyvbeli gazembert tükrözni, ak... több»

harnas1207   2018. 12. 08.

Az alap elgondolás nagyon jó lenne, de a kivitelezés vérszegény. Nem hogy nem fogott meg, de egyenesen unalmas volt a film, a végjáték pedig szörnyen irritáló.

Aranyhal   2015. 08. 07.

Nagyon izgalmas, igazi akció thriller végig érdekfeszítő történésekkel és egy percig sem unalmas. Lekötött, akár többször is nézhető. Kiváló színészi alakítás!

Robert De Niro

Sarah Jessica Parker is azok között volt, akik majdnem eljátszhatták Danielle-t.

Molly Ringwald, Nicole Kidman, Brooke Shields, Diane Lane, Bridget Fonda, Helen Hunt is pályázott Danielle szerepére.

Demi Moore neve is felmerült Danielle szerepére.

1990. november 19 - 1991. március 17. között zajlott le a forgatás.

Teljes egészében az USA-ban forgatták le, összesen 5 helyszínen.

Jennifer Jason Leigh is a jelöltek között volt Danielle megformálására.

Alfred Hitchcock rendezői stílusa hatással volt A rettegés foka-ra.

A jegypénztárak adatai szerint 182,3 millió dolláros bevételt eredményezett, 35 millió dollárból jött létre a film.

Danielle szerepére Meg Ryan is esélyes volt.

Két kategóriában jelölték BAFTA-díjra : legjobb operatőr (Freddie Francis) és legjobb vágás (Thelma Schoonmaker).