Cape Fear - A rettegés foka

Cape Fear - A rettegés foka

Cape Fear
Robert De Niro

Max Cady (Robert De Niro) egy tipikus tetovált, dohányzó, a Bibliából idézgető pszichopata gyilkos. Sam Bowden (Nick Nolte) pedig egy kisvárosi védőügyvéd. Kettőjükben nem sok közös van, mégis összeköti őket egy bírósági tárgyalás, amelyre 14 évvel ezelőtt került sor. Maxet elítélték és… Több

Forgatókönyvíró: James R. Webb, Wesley Strick
Premier (HU): 1992.04.03.

Rettegés foka  (1962)

2024.02.24 Schumy1

Remek alkotás, remek színészekkel. A feszültség egész végig fenn van a magasban, s De Nirónak ez a mimikája sokszor pszichopatára vall, de nagyon jó áll neki. Ajánlom!

Nagyon jó thriller.Izgalmas,fordulatos,és engem lenyűgözött.De Niro kimagaslik,hiszen a sok főszereplő között ő az első.Úgy mindenben.Jessica Lange pedig még itt is jó nő!

2017.07.18 Deku

Ez a film nagyon gyenge sztorival rendelkezik. Nem érzem benne, hogy igazán szórakoztatni akarna. Inkább untat és altat ez a thriller semmint felborzolná a kedélyeket.

2018.02.01 Berto49

Nem tudtam a kíváncsiságomat türtőztetni, ezért megnéztem a Scorsese féle verziót is. Ilyen egy igazi remake! A történet ugyanaz, de számtalan új mozzanattal feldúsított. Remek színészek, Robert de Niro talán legjobb alakítása, Cserhalmi hangja pedig... Több

2017.07.26 TribeBubu

Zseniális film, amit a karakterek visznek el szinte 100%-ban. Bár azt hozzátenném, hogy Max Cady karaktere kissé túl lett tolva, de talán kellett is ez ahhoz, hogy igazán ördögi legyen a figura (ha teljesen sikerült a könyvbeli gazembert tükrözni, ak... Több

Sarah Jessica Parker is azok között volt, akik majdnem eljátszhatták Danielle-t.Szerző: Bogi87

Molly Ringwald, Nicole Kidman, Brooke Shields, Diane Lane, Bridget Fonda, Helen Hunt is pályázott Danielle szerepére.Szerző: Bogi87

Demi Moore neve is felmerült Danielle szerepére.Szerző: Bogi87

1990. november 19 - 1991. március 17. között zajlott le a forgatás.Szerző: Bogi87

(2021. 11. 18.)
Ahogyan Max mondja: "Minden embernek keresztül kell mennie a poklon, hogy elérje a Paradicsomot." Ez a film pontosan erről szól. Nem csupán a karaktereit, hanem velük együtt minket is letaszítanak a pokol legfélelmetesebb, legsötétebb bugyraiba, ahol egy pszichopata a porondmester. Kötelező, időtálló mestermunka. Több