Maraton életre-halálra

csabus   2016. 10. 23.

Kítűnő thiller. Jó a sztori, jók a színészek.

Berto49   2017. 05. 18.

Úgy látszik, ha jó filmet akarok megnézni, válogatni kell a gyűjteményemből. Ez a film egy lemezem van a "Kramer kontra Kramer" című filmmel, a kettőt Dustin Hoffman zseniális játéka köti össze. Fantasztikusan jól összerakott akciófilm, szerencsére nem az utóbbi idők „minden elképzelhetetlent beletömni” stílusában és a CGI-nek még nyoma sincs benne. A szereplők nagyszerű játéka (nem szabad megfelejtkezni Sir Laurence bravúros alakításáról, aki az Ördög megtestesülése, kéjelegve élvezi a kínzást és a gyilkosságokat), a történet viszonylagos egyszerűsége, a hangulatos zenei aláfestés az egész filmet hitelessé teszi. Már láttam néhányszor, de a mostani alkalom is teljes élményt nyújtott.

Laurence Olivier
Laurence Olivier
Marthe Keller
Marthe Keller

A rendező John Schlesinger első thrillere.

Dr. Mengele ihlette Dr. Szell karakterét.

(wintermat)

1985. április 18-án láthattuk a filmet először hazánkban.

(wintermat)