Sekély sírhant

pi   2017. 05. 25.

Nehéz erről a filmről írnom. Először is mert egy igencsak gazdag élmény volt nekem ezt megnézni. Másrészt annyi mindent sikerült beletenniük a készítőknek, hogy szerintem ebben a filmben mindenki talál magának valamit. A legszélesebb műfaji skálákon mozog, amit csak tetéz a remek alakítások sora. Szerintem csúcs szuper film!

eviestan   2016. 01. 28.

Nem is tudom, mikor dermedtem le ennyire egy filmtől, ráadásul nem is értem, hogy én ezzel idáig miért nem találkoztam sehol. Alighanem nálam benne lesz mostantól egy top tízes listában. Szerintem ez egyszerűen az a film, amit mindenkinek látnia kell egyszer az életben.

Christopher Eccleston

Ez a történet szólhatott volna a pénzért feladott elvekről, a bűnhődés természetéről vagy a kiindulópont idilljének álságosságáról, ezek azonban mind csak nyomokban tartalmazza.

6/10 több»

A film címe, amit Ewan McGregor karaktere néz a tévében: A vesszőből font ember (1973).

Danny Boyle azt állította, hogy Christopher Eccleston annyira félt, hogy rázáródik az ajtó a hullaházas jelenet forgatása során, hogy meg kellett kérni egy stábtagot, hogy végig ott álljon az árnyékban, biztonságot adva jelenlétével a színésznek.

A filmet 30 nap alatt forgatták.