Sin City - A bűn városa

stevepisti   2020. 07. 26.

Jó kis film!

Nagyon jó film ,nekem nagyon tetszett. Nem ismerem a képregényt amiből forgatták. A képi világa egyedi, a szinek hiánya az elején egy picit zavart, de mindenképp jót tett neki. Számomra többszörnézős!

Sabnock Sanatory   2019. 03. 25.

Nekem nagyon nem jött be... élvezhetetlen és kusza volt az egész. Képregényfilm? Sajnos ez nem az én világom.

indingo   2017. 05. 03.

A képi világa eléggé egyedi, sajátossá teszi a filmet. A történetekből összefonódó film gondolata jó volt, bár a kis sztorik lehettek volna érdekesebbek.

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon tetszett a film. Nagyon eredeti ez a fekete-fehér és egy kissé színes ábrázolás. Elsőre picit zavaró lehet de hamar beleszokik az ember. Pörgős és sötét képregény film.

Szilonka   2019. 08. 14.

Érdekes film. A története végig izgalmas és pörgős. A látványvilága különleges és a szereposztása is figyelemre méltó.

andor50   2015. 02. 26.

Nagyon látványos film, remek stílusa van. A történetmesélés is egyedi, Mickey Rourke szála tetszett a legjobban. Nagyon jó képregényfilm, a második rész egy kicsivel gyengébb lett.

TomÁcs   2016. 05. 09.

Nagyon különleges a film képi világa, a hangulata, ami valakinek vagy bejön vagy nem. A története nem túl erős, azon még dolgozhattak volna még.

Devon Aoki
Bruce Willis
Mickey Rourke
Mickey Rourke
Devon Aoki
Bruce Willis
Elijah Wood
Jaime King

A képregényben látható íjat egy szakértő mongol íjként azonosította, amit nem lehet vásárolni vagy bérelni, ezért el kellett készíttetniük. A munkát egy magyar íjkészítő vállalta el. Tehát a filmbeli kellék Magyarországról származik.

(TribeBubu)

63 ember veszti életét a filmben.

(Norbi)

Miller először nem szerette volna Mickey Rourke-t Marv szerepében, de Rodriguez rendezett egy találkozót, ami után Miller azt mondta, hogy Rourke a megtestesült Marv.

A zöld háttér előtt kék testmaszkban kellett Nick Stahl-nak lenni, mert csak ebből a színből tudtak digitálisan sárgát csinálni.

Frank Millernek konkrét elképzelése volt a pincérnő hangszínéről, így mikor meghallotta Brittany Murphy-t azonnal neki adta a szerepet.

Bruce Willis-nek annyira tetszett a mutatott jelenet, hogy rögtön szerepelni akart a filmben.

(wintermat)

Adrien Brody is esélyes volt Jackie Boy szerepére.

(wintermat)

A rendező hangrögzítőjére mondta Nick Stahl a próbafelvételét.

(wintermat)

A forgatás végig zöld háttér előtt, stúdiókörülmények között zajlott, és csak minimális kelléket hoztak a forgatásra.

Hartigan szerepére szóba jött: Christopher Walken, Willem Dafoe, Steve Buscemi és Michael Douglas.

A Sin City a képregényadaptációk non plus ultrája. Egy hihetetlennek tűnő vállalkozás csodálatos betetőzése, ami új szintre emeli az erőszakot. több»