Sin City - A bűn városa (2005)

Sin City

Devon Aoki
Bruce Willis
Elijah Wood
Jaime King

Maár István   2021. 01. 28.

Ettől a képi világtól lehidaltam.

Deku   2017. 07. 17.

Nagyon tetszett a film. Nagyon eredeti ez a fekete-fehér és egy kissé színes ábrázolás. Elsőre picit zavaró lehet de hamar beleszokik az ember. Pörgős és sötét képregény film.

Sabnock Sanatory   2019. 03. 25.

Nekem nagyon nem jött be... élvezhetetlen és kusza volt az egész. Képregényfilm? Sajnos ez nem az én világom.

Szilonka   2019. 08. 14.

Érdekes film. A története végig izgalmas és pörgős. A látványvilága különleges és a szereposztása is figyelemre méltó.

indingo   2017. 05. 03.

A képi világa eléggé egyedi, sajátossá teszi a filmet. A történetekből összefonódó film gondolata jó volt, bár a kis sztorik lehettek volna érdekesebbek.

Ms. Akárki   2019. 04. 22.

Nem is igazán a film története fogott meg, hanem a képi világ, a vágások, kameraállások. Rendkívül érdekes és inspiráló ez a fekete-fehér, de a vörös vészjósló megjelenése, és némelyik karakter világító kék szeme a sötétségben... Bruce Willis az egyik kedvencem, úgyhogy ezt a filmet sem lehetett kihagynom.

Norbert93   2018. 07. 18.

Erőteljes noir és képregény hangulat jellemzi a filmet, a sztori sablonos, de éppen ez a lényege. Szerintem egyben van a film.

A képregényben látható íjat egy szakértő mongol íjként azonosította, amit nem lehet vásárolni vagy bérelni, ezért el kellett készíttetniük. A munkát egy magyar íjkészítő vállalta el. Tehát a filmbeli kellék Magyarországról származik.

(TribeBubu)

63 ember veszti életét a filmben.

(Norbi)

Miller először nem szerette volna Mickey Rourke-t Marv szerepében, de Rodriguez rendezett egy találkozót, ami után Miller azt mondta, hogy Rourke a megtestesült Marv.

A zöld háttér előtt kék testmaszkban kellett Nick Stahl-nak lenni, mert csak ebből a színből tudtak digitálisan sárgát csinálni.

Frank Millernek konkrét elképzelése volt a pincérnő hangszínéről, így mikor meghallotta Brittany Murphy-t azonnal neki adta a szerepet.

A Sin City a képregényadaptációk non plus ultrája. Egy hihetetlennek tűnő vállalkozás csodálatos betetőzése, ami új szintre emeli az erőszakot. több»