Banki meló (2008)

Saffron Burrows
David Suchet
Craig Fairbrass

Lalee19   2022. 03. 10.

Roger Donaldson kreálmánya, mely követi picikét Guy Ritchie jellegét. Betéblábolhatunk vele az 1970-es évek Londonjába, a légkört hellyel-közzel éreztem, olykor meg semennyire nem. Roger Banki melójának nincs akkora húzóereje, óriási csavarokat sem spékelt bele, amit lehet a forgatókönyv gyengeségére kellene írni.

Sabnock Sanatory   2021. 01. 31.

Statham egyszerűen nem tudja színészileg hozni, amit elvárnak tőle. Nem is értem, milyen respektje lehet neki trutyivúdban, hogy időről-időre neki adjanak valami főszerepet. Itt is botrányosan rossz, mint maga a film.

Berto49   2018. 09. 09.

Azt kell ismerni, hogy az a film, amelyben a volt modell, Jason Statham szerepel nem sorolható a lila művészfilmek közé. Statham erőssége az akció, a verekedés, a zúzás, ezeket kiválóan űzi. Van azonban két olyan filmje is, amelyekben próbálkozott a ... több»

HE7EDIK   2019. 10. 27.

Nagyon jó kis film, ami tökéletesen megmutatja milyen romlott világban is élünk. Erre a legjobb példa Poirot, azaz David Suchet szavai: - Tudja, én elég sötéten látom ezt a világot. Szerintem a velejéig aljas, romlott és korrupt...

andor50   2016. 04. 18.

Többen is ajánlották már ezt a filmet, de sajnos úgy érzem, vannak jobbak is a műfajban. Mármint a jobbak alatt talán a pörgősebbeket értem, mert szerintem ebben a témában nagyon fontos a tempó. Emiatt engem nem is fogott meg annyira sajnos, és ezt nagyon sajnálom, mert nagyon vártam, hogy sort tudjak keríteni a filmre.

Edeske   2016. 06. 13.

Átlagos krimi, amit Jason Stathamtől megszoktunk. Semmi extra, semmi újdonság, de azért egyszer nézhető. Sokat azonban ne várjatok tőle! Kiszámítható film.

VK   2017. 05. 04.

Nagyon jó filmnek tartom. Kiváló színészek szerepelnek benne, akik hitelesen, profin alakítanak. Fordulatos, izgalmas, cselekményes akció-thriller. Ajánlom!

Amikor a rendező megérkezett a bordélyházas jelenet fogatására, megdöbbenve tapasztalta, hogy a szereplő lányok szőrtelenítettek: ez egyáltalán nem volt jellemző az 1971-es divatra.

(SódóGA)

Jason Statham már azelőtt aláírt a produkcióhoz, mielőtt kiderült volna, melyik stúdió fogja leforgatni.

(SódóGA)

A filmben Mick Jagger banktisztviselőként tűnik fel.

(SódóGA)

A film eredeti címe Baker Street volt.

(SódóGA)

A földalattiban játszódó jelenetet az Aldwychen kellett felvenni, mert a 80-as évek elején átépítették a Tottenham Court Road állomást, ahol az eredeti történet játszódik.