A néma tanú

A néma tanú

Mute Witness
Képek
Videók

Egy stáb sminkesét egy éjjel véletlenül bezárják a stúdióba. A lány szemtanúja lesz egy illegális pornófilm forgatásának, majd egy gyilkosságnak is. A néma lány hiába próbál másnap segítséget kérni kollégáitól, nem értik mit akar mondani. Eközben a gyilkosok… Több

Ország: Németország, Egyesült Királyság, Oroszország
Premier (HU): 1996.02.22.

2019.02.15 Owotonor

Műfajilag inkább thriller-krimi-akció mintsem horror a film, tetszett jól felépített izgalmas humorral átszőtt oroszokkal a főszerepben, az eleje elég csavaros volt de aztán a vége felé lehetett sejteni hogy fog véget érni a sztori.

Marina Zudina abban az időben nem beszélt angolul, de mivel végig néma maradt a filmben, azért nyugodtan beállíthatták amerikainak. Szerző: rbernadett

Sir Alec Guinness utolsó filmje. Szerző: rbernadett

szinte véletlen futott össze Alec Guinness-szel 1985-ben Hamburgban és ha már így alakult, megkérdezte, hogy lenne-e kedved egy cameoszerepre ebben a filmben. Legnagyobb meglepetésére Guinness azt mondta, hogy örömmel és ráadásul ingyen megcsinálja. A probléma csak az volt, hogy Guinness be volt táblázva az elkövetkezendő 18 hónapra, így Waller azt javasolt, hogy vegyék fel a jelenetet még másnap egy föld alatti parkolóban. Guinness azonnal bele is egyezett és tartotta a szavát, tényleg nem kért érte pénzt. A film többi részét a rendező 9 évvel később forgatta le.Szerző: rbernadett