A fülke

A fülke

Phone Booth

Egy férfi végzetes hibát követ el, amikor felvesz egy megcsörrenő utcai telefont. A vonal túlsó végén egy mesterlövész beszél, aki már hosszú ideje követi, ismeri minden piszkos titkát, melyekért meg akarja büntetni. Ha a férfi életben akar maradni, nem teheti le a telefont. Közben megérkezik… Több

Premier (HU): 2003.07.31. | HBO Max (2021.12.03.) | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.02 Lone Wolf

Remek sztori, kiváló rendezés

Nagyon jól megírt alapsztori, remek forgatókönyv és rendezés, profi alakítások. Ez az a film, amiben mindenki színvonalasat nyújt. Joel Schumacher nekem már az 1996-os Ha ölni kell elkészítésével bizonyította, hogy kitűnő rendező, de később megrendezte a 8 mm-t is (1999-ben), amivel végképp meggyőzött arról, hogy érdemes odafigyelni a filmjeire. A fülkével be is igazolta 2002-ben, hogy igazam volt. Kivételesen jó produkció, amiben Colin Farrell élete legjobb alakítását nyújtja. Gyakorlatilag egymagának kell elvinnie a filmet a vállán, hiszen a telefonfülkében ragadt és mesterlövész célkeresztjébe került simlis menedzsert alakítva majdnem egyszereplős műsort bíztak rá. De megbirkózik a feladattal, sőt zseniális a fickó. Kétszer láttam eddig, és mindkétszer nagyon megfogott a sztori. Értékelésem azért 4 és nem 5 csillag, mert a hitelesség azért picit sérül, főleg a legvégén (amit semmiképpen sem akarok elspoilrezeni, de nálam annyira nem hihető). Százalékban erős 85 százalékot adnék rá Schumacher rendezése és Farrell játéka miatt.

2020.08.30 Varga_Júlia

Egy jó ötletre épülő film, már az elején borítékolható csavarral, amiben az ember hol élvezettel, hogy őszinte sajnálattal nézi a főhős vergődését a komoly morális dilemmák között. Persze minél többször nézzük újra, illetve ahogy telik felette az idő... Több

2016.08.07 mamiéstöti2

Iszonyat jó film, érdekessége, hogy végig egy telefonfülkébe játszódik. Nagyon sok újdonsággal és egyedi megoldással találkozhatunk a filmben. Nagyon jó szereposztás, példaértékű vágási munkálatok 10/10

Hát ezt a filmet többet nem nézném meg.Nem jött át,ahogy ma divatos szóval mondják.Farrell sem tetszett benne,mint ahogy a film maga sem.

2022.04.14 dailyfilmsan

A film borzasztóan unalmas, nem spoilerezek nagyot, a fő helyszín egy fülke -.- , nyilván nem a mozgalmassága miatt van nagy visszhangja a filmnek, hanem a pszichikai hatásnak, ami érvényesül a fülkében rostokló áldozatra. Számomra nyomasztó volt, nem volt nagy csalódás, de ne is dobtam hátast tőle.

Ez volt Colin Farrell és Joel Schumacher második közös filmje, az első a Tigrisek földjén (2000) volt.Szerző: Thibo84

Nicolas Cage és Tom Cruise neve szintén felmerült Stu szerepére.Szerző: Thibo84

Ray Liotta lemondta Ed Ramey kapitány szerepét.Szerző: Thibo84

Mark Wahlberg visszautasította Stu szerepét, hogy A majmok bolygója (2001) című filmben szerepeljen.Szerző: Thibo84