A fülke

Phone Booth

Ez volt Colin Farrell és Joel Schumacher második közös filmje, az első a Tigrisek földjén (2000) volt.Szerző: Thibo84

Nicolas Cage és Tom Cruise neve szintén felmerült Stu szerepére.Szerző: Thibo84

Ray Liotta lemondta Ed Ramey kapitány szerepét.Szerző: Thibo84

Mark Wahlberg visszautasította Stu szerepét, hogy A majmok bolygója (2001) című filmben szerepeljen.Szerző: Thibo84

Will Smith neve is felmerült egy pillanatra a főszerepre.Szerző: Thibo84

Jim Carrey állítólag érdeklődést mutatott a főszerep iránt.Szerző: Thibo84

Az orvlövész részeit eredetileg Ron Eldarddal vették fel, helyére viszont Kiefer Sutherland került, így azokat a jeleneteket újravették.Szerző: Thibo84

Szerették volna, ha Mel Gibson is szerepel a filmben, sőt a forgatókönyvíróknak is adtak néhány hasznos javaslatot, hogyan kerülhetne bele, de végül nem vállalta.Szerző: Thibo84

Minden szereplőnek fülhallgatója és rádiós mikrofonjai voltak, így hallhatták, mit csinálnak a többiek.Szerző: Thibo84

Jared Leto is szerepel a filmben, színészként játszik a "Drockula" színházi produkciójában. Az ő és Colin Farrell karakterének rövid jelenetét egy sikátorban törölték, de visszarakták, amikor televízióban sugározták.Szerző: Thibo84

A statiszták nem olvasták a forgatókönyvet, így reakcióik nagy része valódi. Egyik statisztának sem mondták el, hogy mi történik, csak, hogy ennek megfelelően reagáljanak. Valamennyi reakció a lövésekre és Stu vallomására valódi.Szerző: Thibo84

Amikor a hívó figyelmezteti Stut, hogy ne mozogjon, azt mondja: "41-szer lőhetnélek le csak addig, amíg kihúzod a pénztárcádat". Ez utalás Amadou Diallo meggyilkolására.Szerző: Thibo84

A filmet eredetileg 2002. november 15-én bocsátották volna ki. A Maryland, Virginia és Washington állambeli mesterlövészek támadásait követően azonban a 20th Century Fox úgy döntött, hogy későbbre halasztja a film megjelenését.Szerző: Thibo84