A fülke

Phone Booth

Katie Holmes étteremben készített felvételét pihenése közben vették fel. A rendezőnek tetszett a megjelenése, ezért belerakta a filmbe.Szerző: Thibo84

A forgatókönyvíró, Larry Cohen a 60-as években eredetileg olyan filmet írt Alfred Hitchcock számára, amely teljes egészében egy telefonfülkében játszódik. Hitchcocknak ​​tetszett az ötlet, ám ő és Cohen nem tudták kitalálni az okot, hogy miért játszódjon egy fülkében a cselekmény. Miután az orvlövész gondolata az 1990-es évek végén eljutott Cohenhez, egy hónap alatt átírta a forgatókönyvet.Szerző: Thibo84

A telefon valóban működött, és a másik vonalon volt valaki, aki Colin Farrellrel beszélgetett hívóként, ám Kiefer Sutherland hangját az utómunkálatok során adták hozzá.Szerző: Thibo84

Kiefer Sutherland a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

A jelenetet, melyben Stu mindent bevall, mindössze egyszer vették fel. Colin Farrellt minden jelenlévő megtapsolta.Szerző: hp

A film rendezésére Michael Bay is esélyes volt. Mikor találkozott a forgatókönyvíróval és a producerekkel, az volt az első kérdése: "Hogyan tudnánk kihozni a férfit a fülkéből?"Szerző: hp

A film eseményei valós időben játszódnak.Szerző: hp

Minden jelenetet az események sorrendjében vettek fel.Szerző: hp

A játékidő alatt 143-szor hangzik "fuck" szó, és annak különböző alakváltozatai.Szerző: hp