Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A holló (2012)

The Raven

Eastern79   2021. 02. 08.

Melankolikus és véres utazás Edgar Allan Poe-val

John Cusack méltatlanul mellőzött filmjét bevallom, én is véletlen néztem meg egy unalmas éjjelen, mert a Brandon Lee-féle klasszikusra számítottam. Ez teljesen más stílust képvisel, azonban komorságában nem marad el az előbb említett kultfilmtől. A meglepő történet mellé remek színészi játék és rendkívül szép fényképezés társul. Ha műfajt kellene meghatároznom, azt mondanám, gótikus thriller, hiszen horrorba hajló elemeket is kapunk bőven, és a remek kosztümök és díszletek teremtette miliő azonnal beszippantja a nézőt. Melankolikus és véres utazás Edgar Allan Poe-val.

indingo   2017. 05. 02.

Nem volt rossz a film, volt egy érdekes története és végig fenntartott a figyelmemet. John Cusack azért sokat dobott rajta.

Deku   2017. 12. 10.

Nagyon tetszett ez a film. Bombajók lettek benne a jelenetek és természetesen a zenei világa is nagyszerű.Nem lehet panasz a karakterformálásokra sem. Én javaslom mindenkinek.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

John Cusack eszméletlenül jó,és hiteles színész,amiből egyre kevesebb van szerte a világon.A film komor,sötét tónusú,és hangulatú,nem hiányzik a gore sem,és a történet is élvezetes,a karakterek szuperul ki vannak dolgozva.Képi világa,hálisten a CGI-n... több»

TomÁcs   2018. 04. 26.

A története nem volt rossz, helyenként kicsit véres. A hangulata megfelelő volt. Nálam John Cusack karaktere volt érdekes eléggé távolságtartó, nem egy kedvelhető fazon.

Lonka   2017. 07. 29.

Látványos triller. A hangulata és látványa nekem tetszett, a története sem volt túl átlátszó. John Cusacknak nagyon jól állt a karakter. Ajánlom a filmet.

Syracuse   2015. 05. 13.

John Kusack egyik legjobb filmje. Szerintem. Nyilván ez sem tökéletes, de a szereplőválasztás jó, a fényképezés szintén, a hangulatát már ezek megadják.

Edgar Allan Poe összesen 9 dollárt kapott "A holló" c. verséért.

(kázsé)

Az első trailert Poe halálának 112. évfordulóján mutatták be.

(kázsé)

A filmben többségében brit színészek játszanak amerikaiakat. John Cusack az egyetlen amerikai köztük.

(kázsé)

Bár a film Baltimore-ban játszódik, főleg Magyarországon és Szerbiában forgatták.

(kázsé)

Noomi Rapace-nak is felajánlották Emily szerepét.

(kázsé)

Néhány jelenetet ugyanazokkal a díszletekkel forgattak le, mint amiket a BBC 2006-os Robin Hoodjánál használtak.