A törvény gyilkosa

A törvény gyilkosa

Righteous Kill
Al Pacino

A 30 éve összeszokott párost alkotó Turk és Rooster nyomozók lassan már elérik a nyugdíj korhatárát, mikor különös gyilkosságok ügyében kell nyomozniuk. Egy lányfuttató meggyilkolásának esete furcsa hasonlóságokat mutat egy évekkel korábbi ügyhöz. Úgy tűnik, sorozatgyilkossal van dolguk, méghozzá… Több

Rendező: Jon Avnet
Író: Russell Gewirtz
Premier (HU): 2008.12.25.

2023.05.02 Eszter 79

Ma belenéztem ebbe a filmbe. Öszintén szólva kezdem megérteni a negatív kritikákat, amit ez a film kapott. Ahhoz képest oltári csalódás volt részemről, hogy milyen színészlegendák játszák a főszerepet .Többet ki lehetett volna hozni a filmből. Az... Több

Jon Avnet rábeszélte a két színészóriást, hogy játsszák el a két zsaruszerepet. Sajnos nem sikerült. De Niro és Al Pacino ezzel lefelé kapartak rendesen. Unalmas és erőtlen.

2015.07.03 dulkap

Az ugyan sejthető volt, hogy anyagilag nem fog kasszát robbantani, hiszen egyik színész sem a hatalmas blockbustereiről volt híres az utóbbi időkben. De reméltem, hogy egy jó kis filmet kapunk, remek színészi játékkal. Ami a színészi játékot illeti, ... Több

2021.06.18 uniterra

Kiszámítható, sekélyes, unalmas. Mintha a stúdió azt mondta volna, "OK Gewirtz, van két heted, dobj össze valamit! Ha nem jó, semmi vész, Avnet majd reszel rajta, leszerződtetünk nagy neveket, azok majd elviszik a balhét." Aztán így is lett.

2015.03.29 FarZoo

Nagyon jól szerkesztett, fordulatos, érdekes film. A színészek nagyon jól hozzák a karaktert. Nem kiszámítható, tényleg izgul az ember, hogy mi lesz a vége. Pörgős és izgalmas

Feltűnik a filmben Jamey Jasta, a Hatebreed nevű hardcore metal formáció énekes-frontembere is. Szerző: Menyét Ibolya

Ez mindössze a második olyan film, ahol a két színészlegenda, Robert De Niro és Al Pacino közös jelenetben szerepelnek.Szerző: Syracuse

Robert De Niro és Al Pacino először a Keresztapa 2. című filmben játszottak együtt, később a Szemtől szembe c. filmben, végül itt. Az elsőben mindketten gengsztereket játszottak, a másodikban egyikük gengszter volt, a másik rendőr, itt pedig mindketten rendőrök.Szerző: kázsé

Carla Gugino ebben a filmben Robert De Niro szeretőjét játssza. 15 évvel korábban a lányát játszotta.Szerző: kázsé