A holló

The Raven

2022.03.11 JRD

Cusack telitalálat volt...

Az inkább komédiákból ismert Cusack nem egyszer mutatta már meg, hogy tud ő negatív karaktereket is eljátszani, vagy olyan szerepeket, melyekről azt gondolnák, hogy nem az ő súlycsoportja! Edgar Allan Poe szerepében olyan jól hozta a figurát, hogyha eszembe jut Cusack neve, azonnal erre gondolok. A 26 milliós költségvetésű film hatalmas bukás volt az USA-ban. (Az amerikai filmkritikusok és nézők nehezen viselnek el olyan változásokat, ahol Stallone komikusként tűnik fel, vagy Cusack egy idegörlő thriller sötét figurájaként szerepel.) (Még 30 milliót sem érte el a bevétel). Pedig ez a film piszok jó! És nemcsak a látványa miatt! Míg a kritikusok előszeretettel savazták a színészi alakításokat, addig eredeti nyelven is megnézve rá kellett ébrednem arra, hogy állatira nem volt igazuk. Poe sötét lényegét remekül megragadta Cusack. A bizarr képi világ pedig még inkább kidomborította Poe világának árnyaltságát. Nézd meg mindenképp! Sötét krimi, egy sötétben élő emberről... Filmre fel, és jó szórakozást!

John Cusack eszméletlenül jó,és hiteles színész,amiből egyre kevesebb van szerte a világon.A film komor,sötét tónusú,és hangulatú,nem hiányzik a gore sem,és a történet is élvezetes,a karakterek szuperul ki vannak dolgozva.Képi világa,hálisten a CGI-n... Több

2021.02.08 Eastern79

Melankolikus és véres utazás Edgar Allan Poe-val

John Cusack méltatlanul mellőzött filmjét bevallom, én is véletlen néztem meg egy unalmas éjjelen, mert a Brandon Lee-féle klasszikusra számítottam. Ez teljesen más stílust képvisel, azonban komorságában nem marad el az előbb említett kultfilmtől. A meglepő történet mellé remek színészi játék és rendkívül szép fényképezés társul. Ha műfajt kellene meghatároznom, azt mondanám, gótikus thriller, hiszen horrorba hajló elemeket is kapunk bőven, és a remek kosztümök és díszletek teremtette miliő azonnal beszippantja a nézőt. Melankolikus és véres utazás Edgar Allan Poe-val.

2017.05.02 indingo

Nem volt rossz a film, volt egy érdekes története és végig fenntartott a figyelmemet. John Cusack azért sokat dobott rajta.

2017.12.10 Deku

Nagyon tetszett ez a film. Bombajók lettek benne a jelenetek és természetesen a zenei világa is nagyszerű.Nem lehet panasz a karakterformálásokra sem. Én javaslom mindenkinek.

2015.05.13 Syracuse

John Kusack egyik legjobb filmje. Szerintem. Nyilván ez sem tökéletes, de a szereplőválasztás jó, a fényképezés szintén, a hangulatát már ezek megadják.

2018.04.26 TomÁcs

A története nem volt rossz, helyenként kicsit véres. A hangulata megfelelő volt. Nálam John Cusack karaktere volt érdekes eléggé távolságtartó, nem egy kedvelhető fazon.

2017.07.29 Lonka

Látványos triller. A hangulata és látványa nekem tetszett, a története sem volt túl átlátszó. John Cusacknak nagyon jól állt a karakter. Ajánlom a filmet.

2018.03.11 Evok1909

Pazar film - lehetett volna, ha kicsit foglalkoznak vele, és nem akarják csak a nevekkel eladni. Ráadásul aki egy kicsit is figyel annak elég hamar leesik ki is a hunyó. De még így is négy csillag.

2019.05.31 imreacs82

John Cusack kitűnő szereplésének köszönhető a film sikere. Érdemes megnézni, izgalmas, misztikus hangulatú thriller. Nagyon tetszett a befejezése, jó a csattanó.

2016.04.28 nagyniki987

Hátborzongató, izgalmas, igazi Poe stílusú remekmű, ahol a néző pontosan azt kapja, amit remél: Borzongást, izgalmat és elvontságot. John Kusach talán egyik legjobb filmje. Bátran ajánlom azoknak akik szeretik a műfajt. Jó a forgatókönyv és az egész felépítése.

2019.01.13 tooker

Brutális történet. John Cusack nagyon nagy kedvencem. Ezúttal is maximálisan teljesít és nem okozott csalódást. Izgalmas, feszült film, fordulatokkal.

2016.07.22 K.bogi

Klasszikus és néhol félelmetes történetre, filmre sikerült. Nagyon örülök hogy véletlenül rábukkantam késő éjjel a tv-ben. john cusac nagyon zseniális és változatos színész. Méltatlanul háttérbe szorul mindig és nem kap a képességeihez megfelelő híres szerepeket. Reméljük ez majd változhat.

2015.02.06 czardora

Nagyon vártam már ezt a filmet, de csalódást okozott. Imádom E.A.P-t, viszont a film túl erőltetettre sikerült.