Nyomtalanul (2013)

Kvinden i buret

Nyomtalanul

indingo   2016. 02. 18.

Ezek a dánok tudnak valamit. Izgalmas sztori, végig leköti a figyelmet. Valahogy ezeknek a nem amerikai filmeknek más a vonalvezetésük, máshol vannak a hangsúlyok és más a sebességük sokszor számmora még a felvételek színe is más a tengerentúliaktól.

Szilonka   2016. 04. 12.

A dán filmekben nem lehet csalódni, ez már sokadszorra bizonyították nekem. Ez a Q ügyosztályos egyelőre trilógia egy-egy filmje nagyon jól össze vannak rakva. A történetük izgalmas, és nem lehet kikövetkeztetni, hogy mi fog történni.

Deku   2017. 08. 17.

Ezzel a filmmel már ott kezdődött a baj, hogy nagyon érződik rajta a német filmek jellegzetes unalmas mibenléte. Így nekem ez nem is hozott maradandó pozitív élményeket.

Berto49   2017. 06. 26.

Jussi Adler-Olsen, dán író „A Q. ügyosztály” c. skandináv krimisorozatának egyik darabja, magyarul azonos címen 2011-ben jelent meg. A nyomozó, Carl hibájából a társa meghal, egy másik nyomozó pedig nyomorékká válik. A megoldatlan bűnügyek osztályára helyezik, ahol egy öt évvel azelőtt eltűnt nő után kezd nyomozni. Nagyon szimpatikus a társa, Assad, Carl – érthetően - teljesen maga alatt van, de ez nem egyedi tulajdonsága, a skandináv krimikben szinte kötelező, hogy a főhősnek valamilyen mentális problémája van. Nem az amerikai szabvány szerint készült, ezért valódi felüdülés a kommersz amerikai thrillerek után. Várom a folytatásait!

respect the movies   2018. 02. 11.

Szerintem ez egy kiváló film volt! Jómagam is nagy rajongója vagyok a Skandináv krimiknek, nagy kár hogy eddig még elég kevésnek sikerült meghódítani a képernyőt (és itt most nem az amerikai "próbálkozásokra" gondolok, hanem a skandináv országokból származó alkotásokra)! Mert hát azok...nehezen lehet szavakat találni ezekre a filmekre, mert szinte egytől egyig zseniális alkotások lettek az én szememben! Talán az elfogultság is beszél belőlem, de nézzük hogy mit kaptam a Nyomtalanul című filmtől! Olyan könyörtelen, kegyetlen és nyomasztó hangulatot amivel csak nagy ritkán találkoztam eddig! Hihetetlenül jól megírt karaktereket, akik már az első perctől hatással tud lenni a nézőre! Sőt a nyomozópáros karaktere közt már az első pillanattól érezhető az a fajta kapocs ami mondjuk naggyá tette például a Halálos fegyver című alkotás legendás zsarupárosát (csak itt a szereplőkön sokkal inkább érezhető a hétköznapiasság érzése, vagyis hogy sokkal jobban bele tudjuk képzelni a helyükbe magunkat) és ez egy ilyen thrillernél nagyon fontos! Tulajdonképpen minden tekintetben a thriller magasiskolája ez a film!

Sonja Richter
Mikkel Boe Følsgaard
Sonja Richter
Fares Fares

A Nyomtalanulban nincsenek lépten-nyomon váratlan fordulatok, ahogyan füstölgő pisztolypárbajok sem, a feszültségkeltés mégis hibamentes. több»

A főszereplő rendőrpáros, egy négy részes szerződést írt alá, amiből eddig már három filmben élvezhettük az alakításaikat!

(respect the movies )

A Q-ügyosztály kalandjait könyvben már a hetedik résznél tart! 1:Nyomtalanul, 2:Fácángyilkosok, 3:Palackposta (eddig ezeket filmesítették meg)! 4:A 64-es betegnapló, 5:Hajtóvadászat, 6:Határtalanul, 7:Szelfik (ezeket pedig eddig csak könyvben érhetőek el Magyarországon)!

(respect the movies )

A filmet Jussi Adler-Olsen könyvíró, azonos című könyvéből készítették!