Közösség

Vélemény:

 

90 Viharsziget

(2010)

Egy újabb Martin Scorsese remekmű. Utóirat: Szép nagy csavar lesz benne

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.08.16 11:37
3

Fogalmam sem volt, mégis mire számítsak majd, de amikor megláttam a stábot Leonardo DiCaprióval, Mark Ruffalóval, Ben Kingsley-vel, és a rendezői székben Martin Scorsese úrral az élen, már sejtettem, hogy nagy csalódás nem érhet egy ilyen címmel, és magát a műfajt tekintve. Scorsese nem is fogott mellé, és ezzel a stábbal nem is foghatott, hiszen zseniális volt Ruffalo és DiCaprio játéka, illetve Ben Kingsley sunyi rosszfiú szerepe mindig is élményszámba ment számomra, és jól is alakítja azokat rendre. Én alapból imádom az ilyesfajta rejtélyes filmeket, főleg, ha azok egy elmegyógyintézetben vannak, vagy esetleg hasonló helyen zajlanak a cselekmények, de persze ezekhez is kell egy jó rendező és egy jó stáb is. Végig izgalmas volt eme misztikus-thriller, és konkrétan egy percre sem veheti le a szemét a néző. Ahogyan zajlik a cselekmény, megy a játékidő, úgy lesz egyre különösebb minden, és lehetünk egyre biztosabbak, hogy itt teljesen másról van szó. Sejthető volt egy-két dolog, de teljesen nem ejtették el az összes morzsát. Ennek köszönhetően azért a végén egy igazán szép kis csavarral áldott meg Scorsese, és ez az alkotása simán benne van a legjobb háromban. A Viharsziget igencsak lebilincselő zárást kapott az igencsak érdekes helyen.