A Da Vinci-kód (2006)

The Da Vinci Code

PadmeAmidala   2021. 04. 28.

Én nem olvastam a könyvet, de nagyon tetszett a film. Mondjuk Tom Hanks kicsit gyenge itt, de a sztori elég érdekes ahhoz, hogy ezt ellensúlyozza. 9/10

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Nem rossz film, de vannak benne kisebb hibák, mind a történetben, mind a kivitelezésben. Egyszer meg lehet nézni.

Varga_Júlia   2020. 08. 30.

Hát Dan Brown.... az Dan Brown, és ezzel nagyon sok mindent el is mondtunk. Mert ugye az van, hogy Brown a krimik Coelho-ja, és nincs ezzel semmi baj, egy centet sem irigylek tőle, amiért ilyen okosan és ügyesen össze tudja pakolni ezeket a nagyon bo... több»

Filmelemző   2018. 05. 14.

Elfogult voltam ezzel a filmmel kapcsolatban mikor először láttam, két okból is: egyrészt mert történelemmel foglalkozva értékeltem Dan Brown sztoriját (és Sang Real elméletét), másrészt pedig mert nagyon tetszett a könyv. Nagyon jó az alaptörténet, ... több»

Deku   2017. 07. 25.

A Da Vinci-kód egész jó film lett. A könyvhöz nem ér fel közel sem de eltekintve ettől az apróságtól kiváló lett a film. Nem találok jobb szót rá, tökéletes.

HercegPeter   2016. 12. 06.

Zseniális atmoszférája van. Sosem tudod, hogy mi lesz a következő jelenetben. A színészek passzolnak a karakterekhez, a cselekmény izgalmas. De sajnos erre is jellemző, hogy a folytatások hiába jók, az első rész színvonalát sajnos nem érik el.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Nagy csalódás volt számomra ez a film. Sokkal de sokkal több volt benne, mint amennyit kihoztak belőle. Bár az is igaz, hogy a vallási vetülete miatt én sokkal kritikusabban tekintettem rá, illetve az is igaz, hogy a másik kettő nekem jobban tetszett... több»

Jean Reno
Paul Bettany
Ian McKellen
Tom Hanks

2006-ban a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.

A 2006-as Cannes Filmfesztivál nyitófilmje volt.

Langdon szerepét először Ralph Fiennesnak ajánlották fel.

A Westminster apátság elöljárói megtiltották, hogy a stáb a templomban filmezzen, mivel a könyv "teológiailag problematikus". Az ott játszódó jeleneteket a kelet-angliai Lincoln Katedrálisban vették fel.

(kázsé)

Hogy megvédjék a Louvre műkincseit és magát az épületet, a stábnak számos óvintézkedést kellett foganatosítania. Először is nem forgathattak, amikor a múzeum nyitva volt, csak éjszaka. Mivel nem volt szabad fényt vetíteniük a Mona Lisára, egy másolatot használtak. A múzeum vezetősége sem vért, sem titokzatos feliratokat nem tűrt meg a múzeum fapadlóján, így ezeket a jeleneteket Londonban vették fel. Végül összesen 5 Mona Lisa másolatot használtak fel.

(kázsé)

Dan Brown regényében a szereplők kiderítik, hogy a Kis Hableány vörös haja egy utalás a pogány Grál-történetre. A valóságban a Kis Hableány haja azért vörös, hogy különbözzön az 1984-es, A nagy csobbanás c. film szőke sellőjétől - a film főszereplője egyébként Tom Hanks, rendezője pedig Ron Howard.

(kázsé)

Langdon professzor (Tom Hanks) filmbéli kiadóját úgy hívják, Jonas Faukman. Ez a név a Jason Kaufman anagrammája, aki Dan Brown valódi kiadója.

(kázsé)

Mivel a stábot nem engedték forgatni a Saint-Sulpice templomban, az ottani jeleneteket zöld háttér előtt vették fel.