A Da Vinci-kód

The Da Vinci Code

2024.02.14 Zoe Tailor

A reneszansz thriller

Van egy olyan jó-rossz szokásom, hogy bizonyos idő után (általában sok év kihagyással) újranézek egy filmet! Ez több szempontból is nagyon izgalmas! Elsősorban azért, mert az ember személyisége, érdeklődése, az értékrendjeiben való átrendeződések fol... Teljes kritika

2020.08.30 Varga_Júlia

Hát Dan Brown.... az Dan Brown, és ezzel nagyon sok mindent el is mondtunk. Mert ugye az van, hogy Brown a krimik Coelho-ja, és nincs ezzel semmi baj, egy centet sem irigylek tőle, amiért ilyen okosan és ügyesen össze tudja pakolni ezeket a nagyon bo... Több

2018.05.14 Filmelemző

Elfogult voltam ezzel a filmmel kapcsolatban mikor először láttam, két okból is: egyrészt mert történelemmel foglalkozva értékeltem Dan Brown sztoriját (és Sang Real elméletét), másrészt pedig mert nagyon tetszett a könyv. Nagyon jó az alaptörténet, ... Több

2018.12.07 mamiéstöti2

Nem rossz film, de vannak benne kisebb hibák, mind a történetben, mind a kivitelezésben. Egyszer meg lehet nézni.

Izgalmas, sejtelmes világba visz el ez a zseniális film, amiben szinte lubickol Tom Hanks. Végig izgultam, és kiszámíthatatlan volt a története. A másik erőssége a filmnek Paul Bettany, aki zseniálisan hozta a gyilkos karaktert, aki kettős személyiség is egyben (lásd:ostorozás). Ajánlott.

2017.07.25 Deku

A Da Vinci-kód egész jó film lett. A könyvhöz nem ér fel közel sem de eltekintve ettől az apróságtól kiváló lett a film. Nem találok jobb szót rá, tökéletes.

2016.12.06 HercegPeter

Zseniális atmoszférája van. Sosem tudod, hogy mi lesz a következő jelenetben. A színészek passzolnak a karakterekhez, a cselekmény izgalmas. De sajnos erre is jellemző, hogy a folytatások hiába jók, az első rész színvonalát sajnos nem érik el.

2017.03.13 GedyPapa

Nagy csalódás volt számomra ez a film. Sokkal de sokkal több volt benne, mint amennyit kihoztak belőle. Bár az is igaz, hogy a vallási vetülete miatt én sokkal kritikusabban tekintettem rá, illetve az is igaz, hogy a másik kettő nekem jobban tetszett... Több

2019.07.31 Szilonka

Remek film. Rejtélyekkel teli, sok meglepő fordulat van benne, de azért a könyv jobb.

2017.12.10 Greeta

Gyönyörű helyszíneken játszódik a film és sok minden történik benne. A könyvből azért sok lényeges dolog kimaradt, ami sokat adott a sztorihoz, de így sem rossz.

2017.10.13 kevelin

Tom Hanks újabb nagy színészi játéka. Tökéletesen összerakott sztori. Végig fenntartja a figyelmet, okosan adagolja a vallási részeket, nem túl sok de nem is túl kevés. NAgyon jól összreakott sok szálon futó film, de nagy előny hogy minden szálat le is zár. Tökéletes

2020.11.24 Di Canio

Nem lenne rossz, de nekem ez nagyon zavaros volt, túl erőltetettnek tűnt, ráadásul még nagyon el is van nyújtva a film, pedig ez a vallási vonal nem lenne rossz. Ami pedig nem tetszett, a mindig csodálatos megmenekülések, ami úgy vicc, ahogy van, ahogy a rendőrség "produkciója" is.

2018.08.15 Bizsu82

Agyalós, szövevényes film. Jól összerakott, a szó jó értelmében véve bonyolult film. Van benne fordulat, izgalmas a cselekmény. Tom Hanks profin, meggyőzően alakít, igazi karakter.

2021.04.17 moviemafia

Zseniális könyv, középszerű film

Dan Brown regényének elolvasása után a filmadaptáció megnézése inkább váltott ki csalódást részemről, mintsem rajongást. Rengeteg apró jelenetet hagytak ki – ami nyilván érthető, hisz egy 600 oldalas könyv minden részletét lehetetlen lenne vászonra vinni –, ám a teljes kép ezektől az apró részletektől lett épp olyan zseniális. Így az egész film egy versenyfutás az idővel, rengeteg össze nem illő jelenet tárházát vetíti elénk. Szerencsére azonban ezeket csak akkor vesszük észre, ha már olvastuk a könyvet is. A Da Vinci-kód filmként értékelve egy teljesen korrekt mozi jó színészekkel és forgatókönyvvel. Mint már említettem, csupán azoknak lehet csalódás, akik a regény szintjét várják el tőle.