A kilencedik kapu (1999)

The Ninth Gate

indingo   2020. 08. 18.

Fárasztó volt számomra a film, a közepétől vártam már hogy vége legyen. Johnny Depp amúgy sem a kedvencem.

Diesel   2018. 02. 18.

Már nem egy mai film, de rendkívül izgalmas és szórakoztató végig leköti a nézőt. A misztikus történet kimondottan tetszett. Összességében egy egész jó film!

Enjoy   2017. 02. 10.

Johnny Depp jól alakítja a karaktert. Magával ragadó, érdekes és izgalmas film profi színészi alakítás. Misztikus hangulatú, egyedi atmoszférájú thriller.

Bizsu82   2018. 08. 15.

Ez a közel 20 éves film, ma is jó kikapcsolódást adhat. Időtálló, érdekes és mai thrillerekkel vetekedő alakítás. Profin alakít benne Johnny Depp, fekszik neki a karakter.

Lord British   2015. 06. 21.

Egy korrekt, egyszer nézhető misztikus thriller, de igazából ennyi. Ahhoz, hogy kiemelkedjen a tucatfilmek közül, valami pluszra lett volna szüksége. Johnny Depp alakítása itt sajnos nem kiemelkedő, épp csak korrekt, és számomra a lezárás is összecsapott volt.

Manson   2016. 10. 24.

Annak ellenére hogy nem egy mai film, ma is megállja a helyét a mai thrillerek között. Izgalmas és érdekes, Johnny Depp illik a karakterbe amit alakít, jól szerepel benne.

Homer   2016. 07. 27.

Egyszer nézhető, de többször semmiképpen. Az akciós DVD-k polcán találtam és gondoltam Johnny depp miatt megér egy misét, de tévedtem. Sablonos, unalmas, fölöslegesen véres stílusú film. Nem volt semmi végkifejlete.

Lena Olin
Johnny Depp

Johnny Depp a filmben egy limitált kiadású "Montblanc Agatha Christie" golyóstollat használ.

(Menyét Ibolya)

A kislány, aki bámulja Corsót a Paris Airportnál, Roman Polanski lánya, Morgana.

Dean Corso táskája egy francia gyalogsági lőszer táska, amit 1935 körül használtak. A táskai katonai megnevezése musette mle 35.

(ps)

Liana Telfer Black Devil (Fekete Ördög) márkájú cigarettát szív.

(ps)

A kilencedik kapu nem más, mint a Chateau Puivert, vagy az ördögtorony. Ezt a tornyot az 1209 és 1229 között lezajló Kathar vagy Albegens keresztes háborúban használták a kathari gnosztikus keresztények, akiket III. Ince pápa kiátkozott.

(ps)

A legendák szerint a könyvet 1666-ban írták.

(ps)

A könyv borítóján a szerző helyén ez a latin sor olvasható: "Cum superiorum privilegio veniaque." Ez magyarul annyit tesz: Az Egy meghatalmazottjának engedélyével és felhatalmazásával. Az Egy feltehetően nem Istenre utal.

(ps)

Dean Corso tolla egy limitált szériás Montblanc Agatha Christie.