A kilencedik kapu

The Ninth Gate
grufa

Lena Olin
Johnny Depp

Dean Corso (Johnny Depp) szakterületei a méregdrága és ritka könyvek. Egy napon felkeresi őt Boris Balkan (Frank Langella), akinek birtokába került A sötétség fejedelmének kilenc kapuja, egy igazi könyvritkaság. Boris felkéri Deant, hogy hasonlítsa össze az ő példányát az Európában fellelhető… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2000.06.22. | RTL+ (2022.11.17.) | Netflix (2023.03.01.)

2023.01.07 Bigjoepapa

A kedvenc filmjeim egyike. Remek hangulata van, aki bírja Roman Polanski stílusát, az kedvelni fogja.

2020.08.18 indingo

Fárasztó volt számomra a film, a közepétől vártam már hogy vége legyen. Johnny Depp amúgy sem a kedvencem.

2018.02.18 Diesel

Már nem egy mai film, de rendkívül izgalmas és szórakoztató végig leköti a nézőt. A misztikus történet kimondottan tetszett. Összességében egy egész jó film!

2018.08.15 Bizsu82

Ez a közel 20 éves film, ma is jó kikapcsolódást adhat. Időtálló, érdekes és mai thrillerekkel vetekedő alakítás. Profin alakít benne Johnny Depp, fekszik neki a karakter.

2017.02.10 Enjoy

Johnny Depp jól alakítja a karaktert. Magával ragadó, érdekes és izgalmas film profi színészi alakítás. Misztikus hangulatú, egyedi atmoszférájú thriller.

Johnny Depp a filmben egy limitált kiadású "Montblanc Agatha Christie" golyóstollat használ.Szerző: Menyét Ibolya

A kislány, aki bámulja Corsót a Paris Airportnál, Roman Polanski lánya, Morgana.Szerző: dulkap

Dean Corso táskája egy francia gyalogsági lőszer táska, amit 1935 körül használtak. A táskai katonai megnevezése musette mle 35.Szerző: ps

Liana Telfer Black Devil (Fekete Ördög) márkájú cigarettát szív.Szerző: ps

Értékelés: 7.5/10
(2021. 06. 24.)
Polanski igazán élvezetes filmet hozott össze, remek színészi alakításokkal, nagyon érdekes és izgalmas háttérsztorival és egy elgondolkodtató befejezéssel. Több