Halál a hídon (1981)

Blow Out

elekm90   2020. 08. 27.

Rendkívül jó a hangulata, illetve nagyon tetszett az alapötlet is. Tény, hogy kicsit lassú a tempója, senki se számítson akciófilmre, de végig leköt. A rendezés pedig elsőrangú Brian De Palma-tól (pl. a többször is alkalmazott beállítás, mikor a köze... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 06.

A film egy kicsit vontatott unalmas volt, és sajnos a vége sem lett happy end, de remek a film vágása és az effektek benne, művészileg jól összerakott.

John Lithgow
John Travolta

A film eredeti cím 'Personal Effects' volt.

John Travolta és Nancy Allen korábban már szerepeltek együtt egy a Carrie (1976) című filmben.

Roberto Lombardi filmes bemutatkozása.

A forgatókönyv korai változatában a két főszereplő még öregebb és cinikusabb volt.

A film ötlete akkor született meg Brian De Palma fejében, amikor az előző filmjének, a Dressed to Kill-nek (1980) a hangkeverését végezte.

A rendező első számú választása Jack Terry szerepére Al Pacino volt.

A forgatás idején John Travolta álmatlanságban szenvedett, amit felhasznált a karakter komor jellemének megformálásához.

A franciáknál Gérard Depardieu volt John Travolta szinkronhangja.

Quentin Tarantino többször lenyilatkozta, hogy neki ez a kedvenc Brian De Palma filmje. Sőt John Travolta-t emiatt a film miatt választotta ki a Ponyvaregény egyik főszerepére.