A víz érintése (2017)

The Shape of Water

GedyPapa   2018. 03. 05.

Nagyon nem értem, hogy mitől vált ez a film Oscar-díjassá? Hiszen a jelöltek nagy része jobban sikerült, mint a Víz érintése. Engem nagyon nem tudott elkapni. Az elképzelés és a hangulat tetszett, de minden esemény kiszámítható volt. Kaptunk egy fura szerelmespárt, egy undorító "gonoszt", egy csetlőbotló öregurat ferde hajlamokkal. Ennyi és semmi más. A látvány szép volt, de ettől még nem lesz valami a legjobb film.

Berto49   2018. 03. 11.

Szomorú, hogy itt tart az amerikai mozi. Csak nagyon kevesen merik kimondani, hogy „meztelen a király!” Fantasy volta miatt kár benne logikai hibákat keresni (szinte az egész másból sem áll) inkább a célját keresem, mert számomra még csak nem is dereng. Sok mindent hordtak össze a kritikusok és a filmes oldalak hozzászólói, de nekem csak azért nem nézhetetlen, mert voltam annyira elszánt, hogy végigkínlódjam. Az biztos, hogy egyszer és soha többé!

indingo   2018. 02. 23.

A hangulat, a látvány -bár a lény nem - bejött! Jó volt ez a szürkeség, de a történet vérszegény. És azt a különleges humort sem találtam meg benne. A plágium felvetése meg más kérdéseket is megfogalmaz!

dailyfilmsan   2018. 03. 24.

Elég bugyutára sikeredett ez a film. A képi világ menő és látszik Del Toro keze nyoma a filmen de a sztori ez a vizilény ember szerelmi szál elég kiábrándító. Majdnem hogy annyira nem látható a kapcsolat a néma nő és a vizilény között hogy esküszöm a végén a gonosznak szurkoltam. Nekem nem jött be ez a film mellesleg nem elég velős és minden 10 percben azt néztem mennyi van még belőle.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 03.
Korrekt mozi, de ennyi...

Tudjuk, Guillermo del Toro nem egyszerű eset, s ha egyszer elszabadul a fantáziája, ott kő kövön nem marad. Ez a Faun labirintusa esetében nagyon is működött, tökéletesen állította párhuzamba a háború okozta emberi kegyetlenséget a mesevilággal, amelybe egy kislány csöppen bele. S bár mese alatt itt egyáltalán nem egy habos-babos Disney-sztorit kell érteni, a Faun pedig nem éppen Mickey egér volt, éppen azért működött a dolog, mert amit láttunk, azt mégis csak betudhattuk a gyermeki fantázia egy kilátástalan helyzetre adott válaszának. Na de mi a helyzet A víz érintésével? Az egész sztori legalább olyan szürreális, mint a Faun, csakhogy itt nem egy gyerek fantáziájába kalandozunk, hanem végi... több»

Michael Stuhlbarg
Sally Hawkins

Egy gyönyörű, felemelő romantikus mese, ami kell az ember lelkének, a sok komoly/komolykodó film mellett. Jól esik látni egy ilyen gyöngyszemet, ami kicsit kiszakít minket a valóságból, és elhiteti velünk, hogy csodák igenis léteznek, mint például ez a film. 10/10 több»

Guillermo del Toro egy közel tökéletes mesét készített felnőttek számára, ami nézőitől megkövetel egy bizonyos mértékű értelmi és érzelmi érettséget, valamint nyitottságot. Aki úgy érzi, hogy megfelel eme kritériumoknak, annak garantálom, hogy a Víz érintése maradandó élményt fog nyújtani. 80/100 több»

Amikor az Amélie csodálatos élete, A szürke ötven árnyalata és a Szabadítsátok ki Willyt! karambolozik az E.T.-vel a '60-as évek amerikájának hidegháborús színtere előtt. 6/10 több»

A film 42 604 287 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 37 805 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben látható mozi volt az első filmszínház, ahol a teljes filmet először levetítették.

(ArpiHajdu és Réci )

A víz alatti jeleneteket úgynevezett száraz-nedves technikával rögzítették, amelyhez különleges füstgépeket használtak, amelyek olyan hatást értek el, mintha a szereplők haja és ruhája a vízben lebegne.

(ArpiHajdu és Réci )

Guillermo del Toro még 2013-ban felhívta Sally Hawkinst, hogy lenne számára egy főszerepe. Ekkor a színésznő éppen egy novellát írt, amelyben egy nő hallá változik.