A víz érintése

A víz érintése

The Shape of Water

Michael Stuhlbarg
Sally Hawkins

Egy nem mindennapi tündérmese a hidegháború idejéből. Elisa takarítónőként dolgozik egy kormányzati intézményben, amely rendkívül szigorúan őrzött. A nő élete magányosan telik, egy nap azonban teljesen megváltozik, amikor kolléganőjével rábukkannak egy titkos kísérletre és annak… Több

Forgatókönyvíró: Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Premier (HU): 2018.02.22. | HBO Max (2021.12.25.) | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.04 Majorkas

A történet csapnivaló

Csak egy monológ miatt kapott 4 csillagot, ami nem más, mint amit Michael Shannon karaktere mond a kézmosási szokásokról a mosdóban, na, az annyira megtetszett, hogy azért hajlandó vagyok újra és újra megnézni (amúgy nem, hanem odatekerek mindig arra a jelenetre).

2022.04.20 Artemisia

a nap véleménye

A szerelem érintése

Guillermo del Toro A faun labirintusa óta először tért vissza igazi rendezői hangjához és újfent egy felnőtteknek szóló, horrorrba oltott, szürreális tündérmesét alkotott. A víz érintése két világ valóságon túli ütköztetése, amelyből egy földön túli ... Teljes kritika

2018.03.11 Berto49

Szomorú, hogy itt tart az amerikai mozi. Csak nagyon kevesen merik kimondani, hogy „meztelen a király!” Fantasy volta miatt kár benne logikai hibákat keresni (szinte az egész másból sem áll) inkább a célját keresem, mert számomra még csak nem is dere... Több

2018.02.23 indingo

A hangulat, a látvány -bár a lény nem - bejött! Jó volt ez a szürkeség, de a történet vérszegény. És azt a különleges humort sem találtam meg benne. A plágium felvetése meg más kérdéseket is megfogalmaz!

Nem is tudom, mit írhatnék erről a filmről. Valahogy nem fogott meg...bár maga a sztori érdekes, mégis én besoroltam az egyszer nézhetős filmek közé, és még a műfaját sem tudom igazán behatárolni. Átlagos film, nem lesz a kedvencem. Zavart a morbid szerelem, nem tudták a szép képsorok sem feljavítani számomra.

A film összbevétele 195 243 464 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 604 287 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 805 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film A Fekete lagúna szörnyének remake-jeként készült el. Guillermo del Toro gyerekként sokat nézte a filmet, és mindig azt akarta, hogy a Gill-férfi szerelme Kay Lawrence-szel valóban beteljesüljön.Szerző: jfruzsi97

A filmben látható mozi volt az első filmszínház, ahol a teljes filmet először levetítették.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A víz alatti jeleneteket úgynevezett száraz-nedves technikával rögzítették, amelyhez különleges füstgépeket használtak, amelyek olyan hatást értek el, mintha a szereplők haja és ruhája a vízben lebegne.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Guillermo del Toro még 2013-ban felhívta Sally Hawkinst, hogy lenne számára egy főszerepe. Ekkor a színésznő éppen egy novellát írt, amelyben egy nő hallá változik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 02. 28.)
Kiábrándulni a szavakból
Guillermo del Toro szerelmesfilmjében mindenért lehet rajongani, csak a szerelemért nem. Több

(2018. 02. 28.)
A víz érintése úgy fantasy, hogy nem hatásvadász, úgy romantikus, hogy egy pillanatig sem nyálas, és úgy mese, hogy elhiszem. Több

(2018. 02. 22.)
Egy gyönyörű, felemelő romantikus mese, ami kell az ember lelkének, a sok komoly/komolykodó film mellett. Jól esik látni egy ilyen gyöngyszemet, ami kicsit kiszakít minket a valóságból, és elhiteti velünk, hogy csodák igenis léteznek, mint például ez a film. Több

(2018. 03. 29.)
Egy bájos, őszinte tündérmese felnőtteknek a szeretetről, elfogadásról és összetartásról; nagy valószínűséggel az év egyik legszebb romantikus filmje. Guillermo del Toro méltó visszatérése a rendezőóriások és az Oscar-jelöltek közé. Több

Értékelés: 4.1/10
(2018. 04. 18.)
Szerelmeskedés egy nem emberi lénnyel.
A víz érintése lehetséges, hogy nem mint történet hordoz számunkra üzenetet, hanem a ráadott reakciókra. A legjobb film és rendezői Oscar-díjjal kitüntetett alkotás a díjátadókkal ellentétben a mi tetszésünket egyáltalán nem nyerte el. Az 1960-as évek Amerikájában játszódó látványos fantasy, A víz érintése eléggé kétséges és megkérdőjelezhető polit... Több