Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei (2016)

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

belavagyok   2020. 10. 18.

Kicsit összecsapottnak éreztem a filmet, főként annak tekintetében hogy én mind a 3 könyvet olvastam. Tim Burtontől ez most nem valami emlékezetes film.

Artemisia   2018. 01. 23.

A címével összhangban különleges,experimentális alkotás. A könyvet nem olvastam,de a film erősen Tim Burton-beütésű. A maga kevert hangulatával hol sötéten,hol romantikusan,hol absztrakt humorral ábrázolja az egyes jeleneteket. Tetszett,hogy újszerű ... több»

Bogi87   2016. 09. 29.

Lehetőségem volt rá, hogy két nappal a magyarországi premier előtt nézzem meg a filmet. A Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei ízig-vérig igazi Tim Burton alkotás, telis tele fura és izgalmas lényekkel. Különös hangulata és képi világa elvarázsolja a nézőt.

Puncs   2019. 02. 16.

Nehéz értékelést adnom erről a filmről, mivelhogy először olvastam a könyvet, aztán láttam csak később a filmet. Nyilván könyvben minden sokkal jobb, részletesebb. Ennek ellenére sokkal többet vártam tőle. A gyerekek képességei egészen máshogy vannak... több»

indingo   2016. 11. 18.

Tetszett a film, de a könyv jobban magával ragadott. Voltak összecsapott részek, amin még dolgozhattak volna, de kétség kívül látványos film.

Orosz István   2017. 01. 27.

Tudom ízlések, és pofonok meg senki ne ugorjon a torkomnak. Én a véleményemet fogom itt papírra vetni. Nekem egy nagy hablatyolás ez az egész, a sztori kalap szar. De legalább a látványt pozitívumként fogom fel. Nálam nagyon nem találták el. Egy Narnia Krónikái másolatot látok benne, de ahhoz is nagyon gyenge.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 17.

Tim Burton rajongóknak

Nem ismerem a regényt, amiből a film készült, így előzetes várakozások nélkül ültem be a filmre. Én nem mondanám magam egy nagy Tim Burton-rajongónak, bár vannak olyan filmjei, amelyek kifejezetten tetszettek (pl. Ed Wood). Ami a legszembetűnőbb, hog... teljes kritika»

Ella Purnell
Zac Efron
Louisa Krause
Judi Dench
Eva Green

Ranson Riggsnek, a regény írójának egyik különleges hobbija, hogy a bolhapiacon, az akciókon és magángyűjteményekben és hagyatékokban kutatva régi fotográfiákat vásárol fel. A Vándorsólyom kisasszony történetéhez először egy album ötlete kapcsolódott, amelyet Riggs ezekből a furcsa fotókból állított volna össze, ám végül meggyőzték, hogy inkább regény legyen a történetből.

Dr. Golan karaktere kapcsán Laura Marano is szóba került.

Demi Lovato is esélyes volt rá, hogy ő kapja Dr. Golan szerepét.

Miranda Cosgrove neve is felmerült Dr. Golan megformálása kapcsán.

Tim Burton rendező ez alkalommal inkább új színészekkel dolgozott a filmben és nem a "szokásos" színészeivel, mint pl. Helena Bonham Carter vagy Johnny Depp.

A 2. Tim Burton film az Alice Tükörországban után, melyet 2016-ban mutattak be.

Az egyik jelenetben Phil Taylor darts világbajnok is feltűnik, ugyanis az egyik kocsma jelenetben a televízióban a darts világbajnokság megy.

Több stúdió is szerette volna megnyerni a jogot, hogy ők filmesíthessék meg Ransom Riggs történetét. A befutó végül a 20th Century Fox lett.

Ransom Riggs hobbija a régi fényképek gyűjtése, jelenleg körülbelül 1500-2000 fotó birtokosa. Ezen fotók ihlették meg a történetet.

A történet főszereplője, Jacob Marylandben született és Floridában töltötte gyermekkorát, éppen úgy, mint a történet írója, Ransom Riggs.

Ha a Harry Potter egy igazi varázsló, akkor ez csak egy mezei bűvész, amelyik néha elejti a kártyalapokat a kezéből. Cuki, de könnyen felejthető. Nem ez lesz Burton „nagy visszatérése”, pedig szerettem volna. 6,5/10 több»

Tim Burton ismét azt csinálja, amihez a legjobban ért: egy animációs (Frankenweenie) és egy drámai (Nagy szemek) kitérő után vászonra festett egy ízig-vérig ifjúsági horrormesét, melynek már az alapkövébe is belevésték az abszurd, a bizarr és a kattant kifejezéseket. több»

Az új Tim Burton-film nem fogja megosztani a fanokat, ahhoz túlságosan rajongóbarát munka, de különösebb izgalmakat sem tartogat. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»