Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei (2016)

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Zac Efron
Louisa Krause
Judi Dench

VvV   2019. 10. 30.

Nekem a könyv és a film is tetszett. Pár dolgot változtattak, de ez semmit se von le abból, hogy egy ütős és nagyon érdekes látványvilágú film.

Bogi87   2016. 09. 29.

Lehetőségem volt rá, hogy két nappal a magyarországi premier előtt nézzem meg a filmet. A Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei ízig-vérig igazi Tim Burton alkotás, telis tele fura és izgalmas lényekkel. Különös hangulata és képi világa elvarázsolja a nézőt.

Artemisia   2018. 01. 23.

A címével összhangban különleges,experimentális alkotás. A könyvet nem olvastam,de a film erősen Tim Burton-beütésű. A maga kevert hangulatával hol sötéten,hol romantikusan,hol absztrakt humorral ábrázolja az egyes jeleneteket. Tetszett,hogy újszerű fantasy elemeket vonultatott fel, pl. különlegesek,akik között látszólag semmi törvényszerűség nincs,a legkülönfélébb képességekkel rendelkezhetnek; imbinek,akik csak nők lehetnek,irányítják az időt és madárrá tudnak változni; hurok,ahol a végtelenségig hibernálható és újra élhető egy nap; üresek, láthatatlan szörnyetegek. Eva Green alakítása szintén különleges, elképesztő bájjal és természetességgel kelti életre Alma Vándorsólymot,aki a színésznő alakításában a film legelevenebb, legkarizmatikusabb momentuma. Samuel L. Jackson karakteres gonosz,az ő játéka is sokat hozzáad a film világához. A különleges gyermekek bemutatásán is rajta van Tim Burton kézjegye,egyszerre bizarr és meseszerű,ahogy az egész film is.

Puncs   2019. 02. 16.

Nehéz értékelést adnom erről a filmről, mivelhogy először olvastam a könyvet, aztán láttam csak később a filmet. Nyilván könyvben minden sokkal jobb, részletesebb. Ennek ellenére sokkal többet vártam tőle. A gyerekek képességei egészen máshogy vannak a könyvben mint a filmben, de ettől még el is tudok tekinteni. Nekem az a nagy bajom vele, hogy úgy készült el, hogy az egész könyvsorozatot próbálták meg belezsúfolni egyetlenegy filmbe. Nagyon érdekesen meg lehetett volna csinálni, valahogy úgy, mint a Harry Pottert. Több részből, mert a képi világa első osztályú, Eva Green nagyon el lett találva Vándorsólyom kisasszony szerepére és zenéje is nagyon rendben van. Csak az bánt, hogy sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.

indingo   2016. 11. 18.

Tetszett a film, de a könyv jobban magával ragadott. Voltak összecsapott részek, amin még dolgozhattak volna, de kétség kívül látványos film.

Ha a Harry Potter egy igazi varázsló, akkor ez csak egy mezei bűvész, amelyik néha elejti a kártyalapokat a kezéből. Cuki, de könnyen felejthető. Nem ez lesz Burton „nagy visszatérése”, pedig szerettem volna. 6,5/10 több»

Tim Burton ismét azt csinálja, amihez a legjobban ért: egy animációs (Frankenweenie) és egy drámai (Nagy szemek) kitérő után vászonra festett egy ízig-vérig ifjúsági horrormesét, melynek már az alapkövébe is belevésték az abszurd, a bizarr és a kattant kifejezéseket. több»

Az új Tim Burton-film nem fogja megosztani a fanokat, ahhoz túlságosan rajongóbarát munka, de különösebb izgalmakat sem tartogat. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Ranson Riggsnek, a regény írójának egyik különleges hobbija, hogy a bolhapiacon, az akciókon és magángyűjteményekben és hagyatékokban kutatva régi fotográfiákat vásárol fel. A Vándorsólyom kisasszony történetéhez először egy album ötlete kapcsolódott, amelyet Riggs ezekből a furcsa fotókból állított volna össze, ám végül meggyőzték, hogy inkább regény legyen a történetből.

Dr. Golan karaktere kapcsán Laura Marano is szóba került.

Demi Lovato is esélyes volt rá, hogy ő kapja Dr. Golan szerepét.